search

Caesar Fraizer: Live at JazzCup

66,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * *
Zasłynął jako klawiszowiec Marvina Gaye'a, do soulowych szlagierów jego autorstwa chętnie sięgali giganci hip hopu, jak Kanye West czy Gangstarr, był wieloletnim partnerem saksofonisty Lou Donaldsona.
Jego najnowsza płyta to esencja klubowego, soul-jazzowego grania. Fani Jimmy'ego Smitha, Brother Jacka McDuffa, Lonnie'go Liston Smitha i Dona Pattersona, ale też gitarzystów Kenny'ego Burrella, Granta Greena i George'a Bensona, mają powody do radości.
Energetyczny kwartet w składzie Caesar Frazier na Hammond B3, Jonas Kullhammar na tenorze, Johannes Wamberg na gitarze i Kresten Osgood za perkusją pędzi na wysokooktanowym paliwie, złożonym z niepohamowanego luzu, wielkiej radości grania i wielu lat spędzonych na jazzowych scenach...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Funk / Soul Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2023-07-14
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *:
Zasłynął jako klawiszowiec Marvina Gaye'a, do soulowych szlagierów jego autorstwa chętnie sięgali giganci hip hopu, jak Kanye West czy Gangstarr, był wieloletnim partnerem saksofonisty Lou Donaldsona, ale też muzycznym dyrektorem jednej z amerykańskich stacji radiowych, był prezenterem wiadomości, reporterem i gospodarzem audycji radiowych...
Urodzony w Nowym Jorku, młodość spędził na południowym, środkowym zachodzie i zachodnim wybrzeżu, od piętnastego roku życia "żyje na scenie", zarówno jako członek zespołów i orkiestr i jako artysta solowy.
Jego najnowsza płyta to esencja klubowego, soul-jazzowego grania. Fani Jimmy'ego Smitha, Brother Jacka McDuffa, Lonnie'go Liston Smitha i Dona Pattersona, ale też gitarzystów Kenny'ego Burrella, Granta Greena i George'a Bensona, mają powody do radości.

Energetyczny kwartet w składzie Caesar Frazier na Hammond B3, Jonas Kullhammar na tenorze, Johannes Wamberg na gitarze i Kresten Osgood za perkusją pędzi na wysokooktanowym paliwie, złożonym z niepohamowanego luzu, wielkiej radości grania i wielu lat spędzonych na jazzowych scenach. Wspomnę tylko, że Jonas Kullhammar to współpracownik Matsa Gustafssona w Fire! Orchestra i członek fenomenalnego Basement Sessions, z którym wydał kilka płyt w Clean Feed, a drummer Kresten Osgood koncertował i nagrywał z Roscoe Mitchellem, Paulem Bley'em, Lee Scratch Perry'm, Williamem Parkerem, Derekiem Bailey'em, Wadada Leo Smithem, Jasonem Moranem, Oliverem Lake'iem, Johnem Tchicaiem, Timem Bernem, Peterem Brötzmanem, Joshua Redmanem, Bradem Mehldau'em, Dr. Lonnie Smithem czy Samem Riversem.

Ten wieczór w kopenhaskim JazzCup musiał rozgrzać zgromadzoną tam publiczność do czerwoności, eklektyzm w podejściu do materii dźwiękowej, szeroka paleta barw i brzmień, atomowa energia płynąca ze sceny godna jest mistrzów gatunku, a dzięki udziałowi duńskich szeroko-horyzontowych muzyków operują językiem pełnym świeżości i niebywałej spontaniczności. Poziom porozumienia pomiędzy muzykami i sposób, w jaki na siebie reagują, ale też doborowy program płyty z "Thieves In the Temple" Prince'a , "A Night In Tunesia" Dizzy'ego Gillespiego i "You Don't Know What Love Is" Gene'a de Paula sprawiają, że nie sposób przejść obok tego nagrania bez drżenia serca!
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Caesar Frazier, Hammond B3
Jonas Kullhammar, tenor saxophone
Johannes Wamberg, guitar
Kresten Osgood, drums

utwory:
1. Jive Samba (Nat Adderley) 08:25
2. You Don't Know What Love Is (Gene de Paul) 07:11
3. King of Leonne (Caesar Frazier) 05:45
4. Thieves In the Temple (Prince) 07:57
5. You've Changed (Carl Fischer) 05:48
6. A Night In Tunesia (Dizzy Gillespie) 07:44
7. 1-2-3 (Len Barry) 08:17
8. I Wanna Make It With You (David Gates) 05:23
9. Willow Weep for Me (Ann Ronell) 08:00

wydano: July 2023
more info: www.sundance.dk
more info2: www.caesarfrazier.com

STUCD23042

Opis

Wydawca
Stunt Records (DK)
Artysta
Caesar Fraizer
Nazwa
Live at JazzCup
Instrument
hammond
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-07-14
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.