Sposób dostawy i odbiór Towaru

1. Dostawa następuje na adres wskazany przez Klienta, za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej lub Paczkomatu InPost zgodnie z wyborem Klienta zawartym w formularzu zamówienia.

2. O kosztach dostawy Klient jest informowany przed złożeniem zamówienia na stronie Sklepu. Koszt dostawy na terenie Polski przedstawia się następująco:

  • Tabela kosztów wysyłki poza granice Polski
  • Sposoby dostawy i formy płatności dla przesyłek doręczanych na terenie Polski.

Całkowity koszt dostawy jest uzależniony od wybranej formy płatności oraz sposobu i ceny dostawy.

Dostępne sposoby dostawy - opłaty za przesyłkę:

  • wartość do 400 zł - koszt 13,40 zł
  • wartość powyżej 400 zł - koszt 0,00 zł

Dostępne sposoby dostawy - opłaty za przesyłkę pocztową do zamówienia opłaconego przelewem bankowym:

Poczta Polska [Pocztex 2.0, czas dostawy: 1-2 dni robocze, przesyłka ekonomiczna 3-5 dni roboczych]

  • Pocztex 2.0 przesyłka o wartości do 400 zł - koszt 13,99 zł
  • przesyłka ekonomiczna - koszt 8,99 zł (maksymalna waga 350 g, wymiary 32.5 x 23 x 2 cm)
  • Pocztex 2.0 przesyłka o wartości powyżej 400 zł - koszt 0,00 zł

Przesyłka kurierska [czas dostawy: 1 dzień roboczy]

  • bez względu na wartość - koszt 15,00 zł

Przesyłka Paczkomat InPost [czas dostawy: 1 dzień roboczy]

  • bez względu na wartość - koszt 15,00 zł

3. Termin otrzymania przesyłki = termin realizacji zamówienia + czas dostawy przez Pocztę Polską, firmę kurierską lub do Paczkomatu InPost. Deklarowany przez operatora pocztowego lub przewoźnika termin dostawy na terenie Polski wynika z aktualnie obowiązującego regulaminu świadczenia usług pocztowych lub przewozowych.

4. Przesyłki pocztowe wysyłane są w usłudze Pocztex/Kurier 48.

5. Przesyłki kurierskie nadawane są w usłudze standard. Doręczenie przesyłki następuje zazwyczaj w następnym dniu roboczym w godzinach 8:00 - 17:00. W usłudze standard nie ma możliwości określenia dodatkowych preferencji takich jak godziny doręczenia przesyłki, oraz kontakt telefoniczny kuriera przed doręczeniem przesyłki. Na liście przewozowym może być umieszczony nr telefonu odbiorcy. Umieszczenie na liście przewozowym numeru telefonu nie zobowiązuje kuriera do kontaktowania się przed doręczeniem.

6. Doręczenie przesyłki do Paczkomatu InPost następuje zazwyczaj w następnym dniu roboczym. Przy składaniu zamówienia wymagane jest podanie aktualnego numeru telefonu komórkowego w celu przekazania kodu otwarcia skrytki.

7. W momencie wysyłki Towaru, Klient otrzyma od Sprzedającego potwierdzenie nadania przesyłki drogą mailową, w tym również numer listu przewozowego, dzięki któremu Klient ma możliwość monitorowania przesyłki. W wiadomości znajdzie się również link do strony firmy spedycyjnej zawierającej adresy oraz nr telefonów placówek regionalnych firmy kurierskiej.

8. Jeżeli dostawa jest niemożliwa lub utrudniona ze względu na podanie niepoprawnego adresu lub ze względu na to, że dostawa nie została przyjęta pod tym adresem, to odpowiedzialność za te zdarzenia ponosi Klient.

9. Razem z przesyłką dostarczone są dokumenty zakupu - paragon lub faktura VAT (przy czym Klient wyraża zgodę na otrzymanie faktury VAT bez podpisu) oraz informacje o prawie odstąpienia od umowy wraz ze wzorem Formularza zwrotu - odstąpienia od umowy, informacje o sposobie reklamacji wraz ze wzorem Formularza reklamacji.

10. Sprzedający zaleca, aby Klient przed odebraniem przesyłki pocztowej lub kurierskiej sprawdził, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W takim przypadku Klient nie powinien przyjmować przesyłki i w obecności pracownika poczty lub kuriera sporządzić protokół szkody oraz niezwłocznie skontaktować się ze Sprzedającym.