search

Remont Pomp, Mikołaj Trzaska, Adam Żuchowski: Sam jesteś pompa, Vol.1

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2023-05-05
kontynent: Europa
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Trzecia płyta niezwykłego zespołu: Remont Pomp, który powstał w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na przedmiotach oraz nie instrumentach nietypowych. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, kieliszkach, dzbanach, log drum, tank drum czy merlang.
Płyta "Sam jesteś pompa vol.1" została nagrana z udziałem Mikołaja Trzaski (saksofony, klarnet) oraz Adama Żuchowskiego (kontrabas) i jak sam tytuł mówi, będzie wydana później jeszcze przynajmniej jedna części z tej sesji nagraniowej.
Remont Pomp ma w swoim dorobku dwie płyty. Pierwsza pt: „Złota Platyna” wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: „Pomp Power” zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa kilogram records. W 2022 roku zespół wyda trzecią płytę nagraną z Mikołajem Trzaską i Adamem Żuchowskim. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter.
Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Grał również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Irlandia Północna i Szkocja. Największym międzynarodowym osiągnięciem zespołu była ponad 2 tygodniowo trasa w Australii wraz z Mikołajem Trzaską, Rabih Behaini, podczas której zespół zagrał 5 koncertów.
Remont Pomp współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Ken Vandermark, Marzena Majcher, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Ray Dickaty, Artur Majewski, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty i inni. Dwukrotnie zagra na Festiwalu Unsound w Krakowie.
Zespół jest także odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektakli Teatru Razem. Do tej pory wspólnie z teatrem współtworzył 14 spektakli.
W skład zespołu od wielu lat wchodzą także wolontariusze zarówno z Polski jak i z zagranicy. Remont Pomp w ramach programu Europejski Korpus Solidarności gościł ponad 40 wolontariuszy z kilkunastu krajów. Byli to młodzi ludzie zarówno z Unii Europejskiej jak i z krajów partnerskich UE.

muzycy:
Magdalena Spaleniak – djembe, instrumenty stołowe, wah wah tone, tuba burzowa, spirala, cowbell, shaker
Wojciech Birtus – djembe, instrumenty stołowe, wah wah tone, cowbell, gong, shaker, tamburyn, cowbell
Sebastian Włodarek – djembe, instrumenty stołowe, log drum, metalofon, balafon, dzwonki hromatyczne, happy drum, jam block
Jacek Ćeślicki – djembe, instrumenty stołowe, kalimba, balafon, cowbell, shaker
Jan Skiba – djembe, instrumenty stołowe, happy drum, saksofon, wah wah tone, cowbell, shaker
Miriam Porębska – bęben basowy, instrumenty stołowe , wah wah tone, balafon, wah wah tone
Joanna Świeczkowska – djembe, instrumenty stołowe , dzwonki chromatyczne, bęben basowy, metalfon, balafon, cowbell, bęben ramowy, kalimba,
Virginia Fernández Martín – djembe, instrumenty stołowe, wah wah tone, fletnia pana, cowbell, shaker
Cecilia BERARDI – djembe, instrumenty stołowe, wah wah tone, cowbell, shaker
Tornike Namicheishvili – djembe, instrumenty stołowe, wah wah tone, cowbell, log drum
Jarosław Marciszewski – djembe, instrumenty stołowe, gitara elektroakustyczna, balafon, bęben ramowy, cowobell, bęben basowy, tank drum
Mikołaj Trzaska – saksofon altowy, saksofon barytonowy, klarnet basowy
Adam Żuchowski – kontrabas

utwory:
1. Szybko od światła
2. Free Pompy 1
3. Grota
4. Free Pompy 2
5. Zbliżający się sześcian z morza łez
6. Free Pompy 3
7. Święta próżnia
8. Free Pompy 4
9. Pompujemy krew
10. Free Pompy 5

wydano: 24 stycznia 2023
nagrano: Płyta została nagrana w studiu Custom 34. Realizacja Piotr Łukaszewski

more info: www.kilogram.pl

1KG044

Opis

Wydawca
Kilogram Records (PL)
Artysta
Remont Pomp, Mikołaj Trzaska, Adam Żuchowski
Nazwa
Sam jesteś pompa, Vol.1
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-05-05
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.