search

Mind Spun: Bloom

63,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2:
Prowadzona przez Nika Bärtscha oficyna Ronin Rhythm, za nic mając podziały gatunkowe, ma w swoim katalogu artystów reprezentujących krańcowo różne środowiska. Tak jest i przy okazji kwintetu Mind Spun. Czego tutaj nie mamy, od gitarowego post minimal i prog rocka po nu-jazzowy trans ...Dziewięć utworów, w których co rusz dochodzi do skumulowania potężnej, rozgałęzionej na wiele gatunków energii. To futurystyczny zespół, który z rytmicznym wyrafinowaniem i świadomością naelektryzowanych pejzaży dźwiękowych nie stroni od rockowej dramaturgii. Świat wykreowany na Bloom przyciąga. Twórczość Mind Spun jest hipnotyzująca i angażuje słuchacza na wielu emocjonalnych poziomach, niewątpliwie odrywa od rzeczywistości i wywołuje nieziemskie wrażenia, którym trudno nie ulec.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Prog Rock / Indie Jazz / Fusion Jazz
premiera polska:
2023-01-16
kontynent: Europa
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
Prowadzona przez ekscentrycznego szwajcarskiego frontmana Nika Bärtscha oficyna Ronin Rhythm Records, za nic mając podziały gatunkowe, ma w swoim katalogu artystów reprezentujących krańcowo różne środowiska. Tak jest i przy okazji nowego nabytku wydawcy - kwintetu Mind Spun. Czego tutaj nie mamy, od gitarowego post minimal i prog rocka po nu-jazzowy trans.
Mind Spun narodził się w 2016 roku, kiedy Matthieu Grillet (gitara), Jonathan Hohl (gitara) i Léo Juston (perkusja) postanowili oddać hołd post-metalowej załodze Animals as Leaders, tworząc cover band. W następnym roku dołączyli do nich Lucien Leclerc (bas) i Leo Fumagalli (saksofony). Kwintet spędził rok na przygotowaniu swojej pierwszej EP-ki, która ukazała się 24 maja 2019 roku. Zespół wystąpił m.in.. Na Montreux Jazz Festival. Teraz debiutują z albumem długogrającym zatytułowanym "Bloom".
Dziewięć utworów, w których co rusz dochodzi do skumulowania potężnej, rozgałęzionej na wiele gatunków energii. Mind Spun to futurystyczny zespół, który z rytmicznym wyrafinowaniem i świadomością naelektryzowanych pejzaży dźwiękowych nie stroni od rockowej dramaturgii. Świat wykreowany na "Bloom" przyciąga. Twórczość Mind Spun jest hipnotyzująca i angażuje słuchacza na wielu emocjonalnych poziomach, niewątpliwie odrywa od rzeczywistości i wywołuje nieziemskie wrażenia, którym trudno nie ulec.
autor: Marek Wieruszewski
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Mind Spun was founded in 2016 when the two guitarists Matthieu Grillet, Jonathan Hohl and drummer Léo Juston started a tribute to the post-metal band Animals As Leaders. Through this project, they had the opportunity to get invited for the DKSJ (Directors' conference of the Swiss Jazz Schools) Tour in Switzerland. Inspired by the workflow for this event, the members began to compose original songs. In 2017, bass player Lucien Leclerc and sax player Leo Fumagalli joined the band and the quintet spent the year to compose their first EP, which was released in 2019. The EP garnered positive feedback and the band got to perform at the Montreux Jazz Festival that same year. The guitar post minimal and prog tradition of Ronin Rhythm Records with bands like Sha’s Feckel, Sonar, Markus Reuter or also ingredients of Dee Day Dub opened a connection to this upcoming math rock band from the Romandie (French-speaking part of Switzerland) - a true working band with rhythmic refinement and consciousness for electrified soundscapes and rock dramaturgy.

muzycy:
Matthieu Grillet: Guitar
Jonathan Hohl: Guitar
Léo Juston: Drums
Lucien Leclerc: Bass
Leo Fumagalli: Saxophone

utwory:
1. On Cloud Seven (04:36)
2. Bloom (04:21)
3. Equilibrium (04:47)
4. Pantone (03:54)
5. Borealis (03:20)
6. Timeless (04:16)
7. Atuin (03:14)
8. The Descent (04:40)

wydano: 2022-11-14
more info: www.nikbaertsch.com

RON028

Opis

Wydawca
Ronin Rhythm Records
Artysta
Mind Spun
Nazwa
Bloom
Instrument
guitar
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-01-16
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.