search

Emerald Hills

59,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis wydawcy:
Uważana za jeden z najbardziej obiecujących talentów sceny Chicago, obdarzona niezwykłą wyobraźnią muzyczną kompozytorka i liderka wielu własnych grup. Wirtuozersko gra na wielu rodzajach fletów Jest jedną z niewielu afro-amerykańskich kobiet, które z powodzeniem poświęciły się muzyce jazzowej. W plebiscycie krytyków i czytelników miesięcznika "Down Beat" wielokrotnie uznawana za wschodząca gwiazdę w kategorii swojego instrumentu. Przez Jazz Journalists Association została w tym roku, po raz drugi, wybrana Muzykiem Roku w kategorii fletu.

Nicole Mitchell jest aktywna na scenie jazzowej od ponad dekady. Koncertowała i nagrywała z większością muzyków jazzowych z Chicago. W ramach ruchu AACM powołała pierwszy w historii nurtu żeński zespól Samana. Współpracowała z takimi muzykami jak: George Lewis, Roscoe Mitchell, Miya Masaoka, Anthony Braxton, James Newton, Bill Dixon czy Muhal Richard Abrams. W sierpniu 2007, na specjalne zamówienie Jazz Institute of Chicago artystka przygotowała, z udziałem Myry Melfrod na fortepianie, projekt poświęcony pamięci Alice Coltrane, prezentowany rok później na festiwalu MADE IN CHICAGO w Poznaniu. W ubiegłym roku, miała swoja premierę suita "Honoring Grace", poświęconą Michell Obama. Nicole Mitchell występowała na koncertach MADE IN CHICAGO w Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Poznaniu z kwartetem Frequency i formacją Black Earth Strings oraz Black Earth Ensemble. Jest uznawana, za "jedną z najbardziej utalentowanych improwizatorek i jedną z najlepszych flecistek jazzowych" (Peter Margasak, Chicago Reader). Została także wybrana przez Chicago Tribune Artystką Chicago roku 2006. Zespoły przez nią prowadzone, w których, poza doskonałą grą na fletach, sprawuje też funkcję kompozytora i aranżera repertuaru, są przez krytyków określane mianem tych, które w najbardziej innowacyjny i fascynujący sposób łączą jazz, gospel, blues, pop i afrykańskie rytmy. Artystka jest prezesem legendarnego, chicagowskiego stowarzyszenia Advancement of Creative Musicians (AACM).


Liner notes
... Pisanie, a raczej muzyczne rozdawanie kart przez Nicole Mitchell w ramach Sonic Projections świadomie i konsekwentnie prowadzi do kolejnych inauguracji i przemian.
... To fascynujące słyszeć muzyków obracających się swobodnie w przestrzeni nakreślonej przez każdy z utworów, śledzących wewnętrzną logikę proponowanych form, by ją następnie rozszerzać, wnosić odmienne struktury i nie odrzucając jej rozszerzać i przenosić znaczenia, respektując bogactwo zjawisk. Każdy z muzyków rezerwuje przestrzeń dla siebie i bywa tłem dla innych. Jest nim David Boykin w Wishes, oparty na trójce pozostałych muzyków i wydobywający z siebie enigmatyczne solo, brzmieniem przypominające efekt przewijanej taśmy. Analogicznie nieustannie zmienny duet Craig'a Taborna i Chad'a Tayloraw drugiej części Emerald Hills, milknący ostatecznie wraz z wybrzmieniem przerywników saksofonisty i flecistki.
...To właśnie to co w muzyce kocham najbardziej - nieograniczone możliwości - oraz nieustanną potrzebę wypróbowywania czegoś innego.
Alexandre Pierrepont, fragmenty liner notes


Editor's info:
...The writing, or rather the musical cards drawn up by Nicole Mitchell for Sonic Projections carefully and continuously handle many openings and many transitions.
...It is fascinating to hear each musician circulating freely in the space of each piece, following the internal logic of the proposed forms and spacing them out, bringing in other forms inside and round about - stretching and projecting the meaning, as if to respect the opulence of things with their doubles. Each musician is himself a space and a passing place. Such is David Boykin on Wishes, leaning against the other three and giving out one of his enigmatic rewound solos, such is the transformational duo between Craig Taborn and Chad Taylor on the second half of Emerald Hills, passing completely as the interventions or non-interventions of the saxophonist and the flutist go by.
...And if a volcano can project, on demand, lava, sulfur, cinders or scoria, this music projects vision and nourishment. « That's what I love about music - the unlimited possibilities - and always restless to try something else. »
Alexandre Pierrepont, excerpt from the liner notes
ROG0027

Opis

Wydawca
Rogue ART (FR)
Artysta
Nicole Mitchell's Sonic Projections
Nazwa
Emerald Hills
Instrument
flute
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.