search

Rob Mazurek Quartet: Father's Wing

66,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * ½ Zadedykowany pamięci zmarłego ojca Roba Mazurka Father’s Wing to jedna z najlepszych płyt w jego dorobku. Dziewięć utworów, 60 minut muzyki, kwartet w składzie Rob Mazurek na trąbce piccolo, dzwonkach i elektronice, Kris Davis za fortepianem, Ingebrigt Håker Flaten na kontrabasie i Chadem Taylorem za perkusją.
W wywiadzie dla nowamuzyka.pl tak opowiada o powstaniu płyty:
Father’s Wing zadedykowałem pamięci mojego Ojca. Utwór, w formie długiej ballady, został skomponowany wkrótce po jego śmierci. Zajęło mi trochę czasu napisanie tego, ale kiedy już powstał, pięknie popłynął… Jak pisze Peter Margasak w The Quietus "prawdziwa siła albumu tkwi w jego postrzępionych, ale wyrazistych kompozycjach, które tworzą suitę dedykowaną zmarłemu w 2016 roku ojcu

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2022-07-15,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
Zadedykowany pamięci zmarłego ojca Roba Mazurka "Father’s Wing" to jedna z najlepszych płyt w jego dorobku. Dziewięć utworów, 60 minut muzyki, kwartet w składzie Rob Mazurek na trąbce piccolo, dzwonkach i elektronice, Kris Davis za fortepianem, Ingebrigt Håker Flaten na kontrabasie i Chadem Taylorem za perkusją.
W wywiadzie dla nowamuzyka.pl tak opowiada o powstaniu płyty:
"Father’s Wing zadedykowałem pamięci mojego Ojca. Utwór, w formie długiej ballady, został skomponowany wkrótce po jego śmierci. Zajęło mi trochę czasu napisanie tego, ale kiedy już powstał, pięknie popłynął.
Nagrywałem materiał z Kenem Christiansonem w jego studio w Chicago. Sesja odbyła się w bardzo rodzinnej i emocjonalnej atmosferze. Wszyscy grali świetnie. Wspaniała akustyka i wyczucie"

Album rozpoczyna się uderzeniem mrocznej muzyki, która płynnie przeradza się w dającą wytchnienie czarującą melodię. Pojawia się nieokreślone światło, lekkość narracji, by za moment wrócić do jazzowych mroków. Fantastycznie efekt wzmacniają preparacje live elektroniki.
Jak pisze Peter Margasak w The Quietus "prawdziwa siła albumu tkwi w jego postrzępionych, ale wyrazistych kompozycjach, które tworzą suitę dedykowaną zmarłemu w 2016 roku ojcu. Poczucie straty jest namacalne, jednak nie ono tutaj dominuje. Szczególnie słychać to w ognistym otwarciu płyty - kompozycji "Crimson Wing", wieloczęściowym cudzie mocnego rytmu, gorączkowej introspekcji i kosmicznej medytacji. Cały zespół jest tutaj w ognistym zwarciu i chociaż nie jest niespodzianką, że Kris Davis jest obecnie w niesamowitym sztosie, to muszę przyznać, że "Father’s Wing" to jedna z jej najlepszych odsłon ostatnich lat."

Cały album jest enigmatyczny i mroczny, jak gra światłocienia nadająca obiektom aureolę nierzeczywistości. Daleki od stereotypowych tribute albumów czy przerysowanych, emocjonalnych wspominek, w przejmujący sposób daje świadectwo kruchości i przemijalności naszego życia.
autor: MAd
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

fragment wywiadu Roba Mazurka dla nowamuzyka.pl. Pyta Łukasz Komła:

Niedawno francuska wytwórnia RogueArt opublikowała dwa twoje albumy, jeden z nich Father’s Wing nagrałeś w kwartecie z Kris Davis, Ingebritem Håker Flatenem i Chadem Taylorem, zaś drugi to materiał solowy All Distances Inform. W pierwszej kolejności zapytam cię o Father’s Wing. Ja bardzo dobrze pamiętam twój wspaniały materiał nagrany jako Rob Mazurek and Black Cube SP – Return the Tides: Ascension Suite and Holy Ghost poświęcony pamięci twojej mamy, Kathleen Mazurek. Czy Father’s Wing jest formą pożegnania z twoim ojcem, hołdem dla niego bądź czymś jeszcze innym czego nie można ująć w prostych słowach?

Rob Mazurek: Tak, Father’s Wing zadedykowałem pamięci mojego Ojca. Utwór, w formie długiej ballady, został skomponowany wkrótce po jego śmierci. Zajęło mi trochę czasu napisanie tego, ale kiedy już powstał, pięknie popłynął.

Jak wspominasz sesję w studiu podczas nagrywania Father’s Wing?

To było piękne. Nagrywałem materiał z Kenem Christiansonem w jego studio w Chicago. Sesja odbyła się w bardzo rodzinnej i emocjonalnej atmosferze. Wszyscy grali świetnie. Wspaniała akustyka i wyczucie.

Editor's info:
Dedicated to Chicago trumpeter Rob Mazurek's late father Henry Mazurek Sr., this is the second outing for Mazurek's outstanding quartet with Kris Davis on piano, Ingebrigt Haker Flaten on double bass and Chad Taylor on drums, Mazurek also on bells & electronics, the compositions presented as a suite in a moving tribute to the strengths and attributes his father passed on.

The Quietus
"Wildly prolific cornetist Rob Mazurek has reduced his output in recent years and it seems to have brought him a renewed focus. His recent work is as a good or better than anything he's done previously. This is the second album with the quartet responsible for excellent 2019 recording Desert Encrypts Vol. 1, with pianist Kris Davis, bassist Ingebrigt Håker Flaten, and drummer Chad Taylor. The top-notch group sounds even more locked in here, operating as a collective to support a riveting consolidation of ideas and strengths by Mazurek. His experiments with wailing vocals, for example, have been unbalanced in the past, but here they make all of the sense in the world, as an extension of ecstatic horn blowing. But the real power is in his jagged yet indelible compositions which form a suite dedicated to his late father, who passed in 2016. Sadly, the cornetist had already cut a tribute to his mother, who died several years earlier. The sense of loss is palpable, but it's trumped by a persevering spirt, none more powerful than on the album's fiery opener 'Crimson Wing', a multipartite marvel of hard rhythm, feverish introspection, and spacey meditation. The whole band is on fire, and while it's no surprise that Davis is especially strong, this rates as one of her finest dates in recent memory."
by Peter Margasak

muzycy:
Rob Mazurek: piccolo trumpet, electronics, bells
Kris Davis: piano
Ingebrigt Haaker Flaten: double bass
Chad Taylor: drums

utwory:
1. Crimson Wing (12:43)
2. Amber Wing (8:10)
3. Spooled (5:07)
4. Sun Ohm 3 (6:22)
5. From Here to There (6:11)
6. Sun Ohm 1 (5:46)
7. Signal Frame (1:07)
8. Father’s Wing (6:24)
9. Ice Castles of Saturn (6:36)

wydano: 2022
nagrano: Recorded on August 4th 2019 by Ken Christianson at Pro Musica, Chicago, IL, USA Mixing: Ken Christianson

more info: www.roguart.com

ROG0115

Opis

Wydawca
Rogue ART (FR)
Artysta
Rob Mazurek Quartet
Nazwa
Father's Wing
Instrument
cornet
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-07-15
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.