search

Isabelle Faust Plays Bach [8CD, DVD Video]

107,99 zł
Brutto

The New York Times napisał o niej W dźwięku jej skrzypiec słychać pasję, charakter i energię, a także rozbrajające ciepło i słodycz, które mogą odsłonić ukryte w muzyce pokłady liryki

multikulti.com * * * * * Harmonia Mundi wydała właśnie 9-płytowe wydanie nagrań Isabelle Faust w repertuarze Bacha. Niemiecka skrzypaczka od kilku lat zgłębia skrzypcową muzykę Bacha. Najpierw nagrała solowe Sonaty i Partity, które zyskały szerokie uznanie. Po nich nastąpiły nagrania sonat na skrzypce i klawesyn, nagranych z Kristianem Bezuidenhout, koncertów skrzypcowych oraz Koncertów Brandenburskich, nagranych z Akademie Für Alte Musik Berlin – każde odczytanie odznaczało się wielką świeżością, niezawodną intuicją interpretacyjną, precyzją wykonawczą i hojnością, którą Isabella Faust obdarza słuchaczy.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Barokowa
premiera polska:
2023-01-18
kontynent: Europa
opakowanie: Box Setowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *:
The New York Times napisał o niej "W dźwięku jej skrzypiec słychać pasję, charakter i energię, a także rozbrajające ciepło i słodycz, które mogą odsłonić ukryte w muzyce pokłady liryki"
Isabelle Faust, wyśmienita niemiecka skrzypaczka słynąca z szerokiego repertuaru (z równą swobodą gra i Bibera, i Lachenmanna), powszechnie uznawana jest za jedną z najbieglejszych solistek na świecie. Zagłębia się w każdy utwór, biorąc pod uwagę historyczny kontekst muzyki oraz brzmienie instrumentów z epoki, i dba o jego możliwie największą autentyczność zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy. Nigdy nie uznaje muzyki za cel sam w sobie, lecz stara się przede wszystkim oddać istotę utworu w sposób wierny i sumienny, a zarazem subtelny.
Artystka gra na skrzypcach Stradivariusa "Sleeping Beauty", które powstały ok. roku 1704, w okresie, kiedy mistrz z Cremony budował swoje najlepsze instrumenty. Nazwa „Sleeping Beauty” przylgnęła do tego instrumentu później: z powodu trwającego blisko półtora wieku „uśpienia” na strychu zamku Höllinghofen. Były rodowym skarbem rodu Boeselagerów, którego członkowie o nich… zapomnieli. Instrument na moment „ożył” w początku XX wieku w rękach Wilmy von Boeselager, przetrwał II wojnę światową w sejfie szwajcarskiego banku, a w 1995 roku został wykupiony przez Landeskreditbank w Badenii-Wirtembergii, który rok później udostępnił skrzypce Isabelli Faust.
Liczne nagrania są chwalone przez krytyków, często nagradzane, by wymienić tylko Diapason d'or, Grammophone Award, Choc de l'année, ale też cenione przez melomanów na całym świecie.

Francuska Harmonia Mundi wydała właśnie limitowane, 9-płytowe wydanie nagrań Isabelli Faust w repertuarze Jana Sebastiana Bacha. Niemiecka skrzypaczka od kilku lat zgłębia skrzypcową muzykę Jana Sebastiana Bacha. Najpierw nagrała solowe Sonaty i Partity, które zyskały szerokie uznanie. Po nich nastąpiły nagrania sonat na skrzypce i klawesyn, nagranych z Kristianem Bezuidenhout, koncertów skrzypcowych oraz Koncertów Brandenburskich, nagranych z Akademie Für Alte Musik Berlin – każde odczytanie odznaczało się wielką świeżością, niezawodną intuicją interpretacyjną, precyzją wykonawczą i hojnością, którą Isabella Faust obdarza słuchaczy.

Dziewiąta płyta w secie to DVD zawierające nagranie, które zostało dokonane w Leipzig Thomaskirche, obok najsłynniejszego grobowca Jana Sebastiana Bacha, jest to wspaniałe uzupełnienie tego monumentalnego wydania.
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Afor the past several years, Isabelle Faust has been exploring Johann Sebastian Bach’s music for the violin. First came her recording of the solo Sonatas and Partitas, which earned widespread acclaim. It was followed by the sonatas for violin and harpsichord, violin concertos and transcriptions, and the Brandenburg Concertos - each reading marked by equal freshness, an unfailing sense of rediscovery, precision, and generosity.
Isabelle Faust here regales us with a treasure that reveals a thrilling story. A bonus DVD, recorded at the Leipzig Thomaskirche, next to its most famous Cantor’s tomb, completes this monumental tribute.

muzycy:
Isabelle Faust - Violin
Xenia Löffler - Oboe
Raphael Alpermann - Harpsichord

Akademie für Alte Musik Berlin
Bernhard Forck - Conductor

utwory:
CD1: Violin Concerto BWV 1052R, BWV 1042, BWV 529, BWV 1060R 67'15
CD2: Violin Concerto BWV 1067, BWV 527, BWV 1056R, BWV 1041, BWV 1043, BWV 1045 76'33
CD3: Sonatas BWV 1001-1003 60'22
CD4: Partita II in D minor BWV 1004, Sonata in C major BWV 1005, Partita III in E major BWV 1006 68'57
CD5: Sonatas BWV 1014-1016 39'32
CD6: Sonatas BWV 1017-1019 48'07
CD7: Concertos Nos.1, 2, 3 38'32
CD8: Concertos Nos.4, 5, 6 49'03
DVD Video: Isabelle Faust playing at the Leipzig Thomaskirche

wydano: 23rd Sep 2022
more info: www.harmoniamundi.com

HMX290403240

Opis

Wydawca
Harmonia Mundi
Kompozytor
Johann Sebastian Bach [1685-1750]
Artysta
Isabelle Faust, Kristian Bezuidenhout, Antoine Tamestit, Akademie Für Alte Musik Berlin
Nazwa
Isabelle Faust Plays Bach [8CD, DVD Video]
Instrument
violin
Zawiera
9CD
Data premiery
2023-01-18
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.