search

Scott Hamilton: Classics

66,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * *:
Prawdziwa natura twórczości nie zna granic, nie zamyka się tylko w jednej ekspresji. Amerykański saksofonista Scott Hamilton jest uważany za jednego z najwybitniejszych spadkobierców gigantów jazzowego saksofonu, jak Stan Getz, Coleman Hawkins, Ben Webster czy Illinois Jacquet, z którym miał okazję wielokrotnie współpracować.
Kto by pomyślał, że Hamilton, muzyk traktowany przez, wielu jako wielki tradycjonalista sięgnie po repertuar, tak daleki od jazzu? … Scott Hamilton, uczeń Roya Eldridge'a, długoletni członek zespołów Benny'ego Goodmana, z trójką sprawdzonych kompanów ze Skandynawii nagrał płytę doskonałą, perfekcyjne wyczucie muzycznej przestrzeni, porywająca dynamika i ta nienaganna elegancja, bijąca z każdej frazy, z każdego akordu. Tak grają mistrzowie!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
10.05.2022,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: triplefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *:
Prawdziwa natura twórczości nie zna granic, nie zamyka się tylko w jednej ekspresji. Amerykański saksofonista Scott Hamilton jest uważany za jednego z najwybitniejszych spadkobierców gigantów jazzowego saksofonu, jak Stan Getz, Coleman Hawkins, Ben Webster czy Illinois Jacquet, z którym miał okazję wielokrotnie współpracować.

Kto by pomyślał, że Hamilton, muzyk traktowany przez, wielu jako wielki tradycjonalista sięgnie po repertuar, tak daleki od jazzu? Wielu jazz fanów mając okazję posłuchać płyty bez wiedzy, kto i co grają muzycy, trafiłoby w ślepą uliczkę prostych skojarzeń; klasyczny kwartet z saksofonem na froncie, balladowy repertuar, odświeżone i mało znane standardy jazzowe. Pewnie tak wyglądałby ciąg skojarzeń. Nic bardziej mylnego, bowiem dziewięć utworów to kompozycje Rachmaninowa, Ravela, Rubinsteina, Czajkowskiego, Debussy'ego, Lehara, Dvořáka i Chopina.
Tylko artyści, którzy postrzegają dorobek światowej kultury, jako obieg otwarty potrafią umiejętnie dopasować elementy, które na pierwszy rzut oka nie mogą do siebie pasować.

Dałbym wiele, aby uczestniczyć w rozmowach i próbach przed nagraniem tej płyty. Każdy z czwórki instrumentalistów to osoby, które nasiąknęły jak gąbka wiedzą o muzyce, tej bez przymiotnikowej. W procesie podążania za właściwą formą musieli posługiwać się zarówno zebranym przez lata scenicznej kariery doświadczeniem, jak i intuicją, która ani razu nie wyprowadziła ich w pole. Dopracowywanie pożądanego kształtu musiało być zaiste emocjonującym doświadczeniem, nam pozostaje nagranie, z którym trudno się rozstać.
Płyta pod bezpretensjonalnym tytułem "Classics", która ukazała się na CD właśnie w barwach STUNT Records (w czerwcu premiera LP) to kipiący emocjami, wytrawny jazz, wypełniony tematami, które czasami jesteśmy w stanie rozpoznać, jak choćby "My Reverie", przepyszna wariacja na temat fortepianowego "Rêverie" Debussy'ego, czy "Humoresque in G flat major, Op. 101 No. 7" Dvořáka. Jednak większość zaaranżowana została tak zgrabnie, że odszukiwanie głęboko ukrytych nawiązań jest samo w sobie gratką.

Scott Hamilton, uczeń Roya Eldridge'a, długoletni członek zespołów Benny'ego Goodmana, z trójką sprawdzonych kompanów ze Skandynawii nagrał płytę doskonałą, perfekcyjne wyczucie muzycznej przestrzeni, porywająca dynamika i ta nienaganna elegancja, bijąca z każdej frazy, z każdego akordu. Tak grają mistrzowie!
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Scott Hamilton and a swinging rhythm section deliver a delightful and creative program of well-known themes from the classical repertoire - reimagined and repurposed for jazz quartet.

Scott Hamilton (born September 12th, 1954) needs no introduction. The celebrated American tenor icon is instantly recognizable with his timeless sound, impeccable taste, and flawless decision-making. That perfect storm of ingredients is no happy accident - it’s all been honed and refined over decades of bringing joy to the musicians he plays with, and the audiences he plays for.

muzycy:
Scott Hamilton: tenor sax
Jan Lundgren: piano
Hans Backenroth: double bass
Kristian Leth: drums

utwory:
1. S. Rachmaninov: I Think of You 7:03
2. M. Ravel: The Lamp is Low 6:37
3. A. Rubinstein: If You are but a Dream
4. P. Tchaikovsky: Theme from Swan Lake 6:47
5. C. Debussy: My Reverie 6:12
6. F. Lehár: Yours is my Heart Alone 8:53
7. P. Tchaikovsky: Moon Love 7:30
8. A. Dvořák: Humoresque in G flat major, Op. 101 No. 7 7:09
9. F. Chopin: Skymning 5:07

wydano: 2022-04
more info: www.sundance.dk

STUCD22032

Opis

Wydawca
Stunt Records (DK)
Artysta
Scott Hamilton
Nazwa
Classics
Instrument
tenor saxophone
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-05-10
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.