search

George Russell Sextet Feat. Jan Garbarek: Trip To Prillarguri

59,99 zł
Brutto

multikulti.com **** Wczesny kwartet Garbarka, z którym nagrał ecm-owskie Afric Pepperbird i Sart był wzorcową obsadą, do której często wracał. Na tej płycie słyszymy ten właśnie kwartet poszerzony o Russella na fortepianie i trębacza Stantona Davisa.

Trzy kompozycje lidera, trzy Garbarka i kończąca koncert "Man On The Moon" Ornette'a Colemana. Taki program, mieszczący w sobie zarówno muzykę komponowaną jak i swobodną improwizację, z charakterystyczną ostro zagrywaną gitarą Rypdala daje wielką satysfakcję. Arild Andersen nie boi się grać smyczkiem, co wspaniale poszerza środowisko brzmieniowe zespołu, poszczególne tematy grane są w pozornie niedopasowany sposób, stopniowo splatają się w coraz spójniejszą całość.
Fuzja amerykańskiego i europejskiego free spełnia się tutaj doskonale!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2022-06-27
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * *
Uważano go za wizjonera, odkrywcę nowych przestrzeni dla jazzu, wybitnego kompozytora, czołowego teoretyka i wytrawnego pedagoga. George Russell był też muzykiem często promującym młodych kreatywnych muzyków. Tak tez i było z jego współpracą z Janem Garbarkiem, który naukę gry na saksofonie podjął w wieku 14 lat zainspirowany muzyką Johna Coltrane'a, w 1962 roku wygrał konkurs dla młodych muzyków, co doprowadziło do pierwszych koncertów i współpracy z Russellem. Płyta "Trip To Prillarguri" jest tego wspaniałą dokumentacją.
Wczesny kwartet Jana Garbarka, z którym nagrał ecm-owskie szlagiery "Afric Pepperbird" (ECM, 1970) i "Sart" (ECM, 1971) był wzorcową obsadą, do której często wracał w przyszłości. Na "Trip To Prillarguri" słyszymy ten właśnie kwartet poszerzony o George'a Russella na fortepianie i trębacza Stantona Davisa.
Jest to rejestracja koncertu w szwedzkim mieście Sodertalje w marcu 1970 roku. Trzy kompozycje lidera, trzy Garbarka i kończąca koncert "Man On The Moon" Ornette'a Colemana. Taki program, mieszczący w sobie zarówno muzykę komponowaną jak i swobodną improwizację, z charakterystyczną ostro zagrywaną gitarą Rypdala daje wielką satysfakcję, a minęło już ponad 50 lat. Arild Andersen nie boi się grać smyczkiem, co wspaniale poszerza środowisko brzmieniowe zespołu, poszczególne tematy grane są w pozornie niedopasowany sposób, stopniowo splatają się w coraz spójniejszą całość.
Fuzja amerykańskiego i europejskiego free spełnia się tutaj doskonale!
autor: Marek Wieruszewski
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Trip to Prillarguri is a live album by George Russell originally recorded in 1970 and subsequently released on the Italian Soul Note label in 1982, featuring a performance by Russell with Stanton Davis, Jan Garbarek, Terje Rypdal, Arild Andersen, and Jon Christensen.

muzycy:
George Russell – piano
Jan Garbarek – tenor saxophone
Stanton Davis – trumpet
Terje Rypdal – electric guitar
Arild Andersen – bass
Jon Christensen – drums

utwory:
1. Theme (Jan Garbarek) 7:11
2. Souls (George Russell) 8:41
3. Event III(George Russell) 3:03
4. Vips (Garbarek) 4:22
5. Stratusphunk 8:40
6. Esoteric Circle (Garbarek) 4:56
7. Man On The Moon (Ornette Coleman) 11:00

total time - 47:53
wydano: 2016 (1982)
nagrano: Recorded live at Estrad, Sodertalje, Sweden, March 1970

more info: www.blacksaint.com

SNGG0022

Opis

Wydawca
Soul Note (I)
Artysta
George Russell Sextet Feat. Jan Garbarek
Nazwa
Trip To Prillarguri
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-06-27
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.