search

Keith Jarrett: Bordeaux Concert

66,99 zł
Brutto

Koncert w Bordeaux to dokumentalny zapis ostatniej solowej europejskiej trasy Keitha Jarretta. Każdy z solowych koncertów fortepianowych na trasie w 2016 roku miał swój unikatowy charakter, a w Bordeaux na pierwszy plan szczególnie wysuwa się liryczny charakter nagrania. To w całości improwizowana suita, która jest niezwykle świeża i poruszająca. Pomimo dynamicznej różnorodności, na pierwszy plan wysunął się jego liryczny charakter. Recenzując występ z lipca 2016 r., francuska prasa pisała, że słychać tutaj echa Köln Concert oraz Bremen-Lausanne, a rozszerzone partie fortepianu są urzekająco piękne. Delikatne melodie wyłaniają się jakby z powietrza, „budując wspólnotę muzyki na granicy ciszy”, jak to określił recenzent Le Monde „świadomość czasu wolnego od zgiełku i zmęczenia świata”.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Contemporary Jazz / Piano Jazz
premiera polska:
2022-09-30
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Koncert Bordeaux to dokumentalny zapis ostatniej solowej europejskiej trasy Keitha Jarretta.
Każdy z solowych koncertów fortepianowych na trasie w 2016 roku miał swój unikatowy charakter, a w Bordeaux na pierwszy plan szczególnie wysuwa się liryczny charakter nagrania. To w całości improwizowana suita, która jest niezwykle świeża i poruszająca. Pomimo dynamicznej różnorodności, na pierwszy plan wysunął się jego liryczny charakter.
Recenzując występ z lipca 2016 r., francuska prasa mówiła, że na Bordeaux Concert słychać echa Köln Concert oraz Bremen-Lausanne, a rozszerzone partie fortepianu są urzekająco piękne. Delikatne melodie wyłaniają się jakby z powietrza, „budując wspólnotę muzyki na granicy ciszy”, jak to określił Francis Marmande w „Le Monde”, „świadomość czasu wolnego od zgiełku i zmęczenia świata”.

Editor's info:
Bordeaux Concert is a special document from Keith Jarrett’s last European tour. Each of Jarrett’s 2016 solo piano concerts had its own strikingly distinct character, and in Bordeaux the lyrical impulse is to the fore. In the course of this improvised suite, many quiet discoveries are made, and there is a touching freshness to the music as a whole, a feeling of intimate communication. Reviewing the July 2016 performance, the French press spoke of hints of the Köln Concert and Bremen-Lausanne in the flow of things, and extended sections of Bordeaux are beguilingly beautiful. Tender songs are pulled from the air, “rousing a community of listening at the edge of silence”, as Le Monde put it, “an awareness of time out from the noise and weariness of the world.”

muzycy:
Keith Jarrett: solo piano

utwory:
1. Part I 12:45
2. Part II 4:44
3. Part III 4:33
4. Part IV 7:47
5. Part V 6:16
6. Part VI 4:23
7. Part VII 7:28
8. Part VIII 5:48
9. Part IX 4:39
10. Part X 2:54
11. Part XI 6:08
12. Part XII 5:34
13. Part XIII 4:31

wydano: 2022-09-30
nagrano: Recorded live July 6, 2016 at Auditorium, Opéra National, Bordeaux

more info: www.ecmrecords.com
more info2: www.keithjarrett.org

4576607

Opis

Wydawca
ECM (DE)
Kompozytor
Keith Jarrett
Artysta
Bordeaux Concert
Nazwa
Bordeaux Concert
Instrument
piano
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-09-30
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.