search

Charlie Haden / Chet Baker / Enrico Pieranunzi / Billy Higgins: Silence

59,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * *
Ta płyta jeszcze przed wydaniem w roku 1989 była otoczona legendą. Dla wszystkich było jasne, że efekt spotkania w studio czwórki gigantów jazzu musi obfitować w subtelne brzmieniowe, stylistyczne i techniczne perełki…
Sekcja legendarnego kwartetu Ornette'a Colemana - Charlie Haden i Billy Higgins - dla wielu "wzorzec z Sevre" improwizowanego jazzu, najbardziej utytułowany włoski pianista - Enrico Pieranunzi i Chet Baker, którego nie trzeba przedstawiać.
Ta czwórka wchodzi do rzymskiego CMC Studio, 11 i 12 listopada 1987 roku i nagrywają arcydzieło. Wcale nie szukają żadnych nowinek, czegoś, czego jeszcze nie było. Ot biorą w ręce instrumenty, otwierają nuty sześciu wybranych kompozycji i grają, grają najlepiej na świecie…

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
07.03.2022
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *
Ta płyta jeszcze przed wydaniem w roku 1989 była otoczona legendą. Dla wszystkich było jasne, że efekt spotkania w studio czwórki gigantów jazzu musi obfitować w subtelne brzmieniowe, stylistyczne i techniczne perełki.
Dla Charlie’go Hadena, który swoim nazwiskiem sygnuje album, jazz nie był awangardowym monolitem, stąd coraz częściej poruszał się w rejony akustycznego mainstreamowego brzmienia oraz eksperymentów w najróżniejszych stylistykach. Nie wiemy kto faktycznie był inicjatorem nagrania płyty, ale jedno jest pewne, ten zespół to monolit, grupa równorzędnych muzyków, doskonale czujących się razem.
Sekcja legendarnego kwartetu Ornette'a Colemana - Charlie Haden i Billy Higgins - dla wielu "wzorzec z Sevre" improwizowanego jazzu, najbardziej utytułowany włoski pianista - Enrico Pieranunzi i Chet Baker, którego nie trzeba przedstawiać.
Ta czwórka wchodzi do rzymskiego CMC Studio, 11 i 12 listopada 1987 roku i nagrywają arcydzieło. Wcale nie szukają żadnych nowinek, czegoś, czego jeszcze nie było. Ot biorą w ręce instrumenty, otwierają nuty sześciu wybranych kompozycji i grają, grają najlepiej na świecie.
Włoski pianista Enrico Pieranunzi znał trębacza Cheta Bakera z płyt, które kolekcjonował jego ojciec. Jeszcze z tych grubych, ciężkich na 78 obrotów. Kiedy w 1979 r. mieli okazję po raz pierwszy zagrać razem w klubie The Marches, Pieranunzi miał wrażenie, jakby znali się od lat. Po koncercie zaproponował Bakerowi nagranie płyty. Na dwóch sesjach 4 grudnia 1979 r. i 4 stycznia 1980 r. zarejestrowano sześć utworów, w tym cztery kompozycje pianisty m.in. tytułową. Płyta o tytule "Soft Journey" miała mały nakład, podobnie jak pierwsze wydanie na CD. W 1987 roku doszło do kolejnego jazzowego spotkania na "szczycie", w rzymskim CMC Studio spotkali się Enrico Pieranunzi, Charlie Haden, Billy Higgins i oczywiście nieoceniony Chet Baker. Te dwie sesje przeszła do historii i wydane zostały nakładem Soul Note w 1989.
Życie dopisało swoją końcówkę tej niezwykłej opowieści, mianowicie Chet Baker nie doczekał premiery płyty, zmarł w maju 1988 roku, na chwilę przed jej wydaniem.
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Recorded November 11th & 12th, 1987 at CMC Studio in Rome, Italy, this quartet recording features Charlie Haden on double bass, Chet Baker on trumpet, Enrico Pieranunzi on piano and Billy Higgins on drums. Haden, along with drummer Billy Higgins both played together Coleman's 1959 groundbreaking The Shape Of Jazz To Come. The quartet is filled out with celebrated Italian pianist Enrico Pieranunzi and the legendary Chet Baker on trumpet, making this recording a kind of 'supergroup' album. In fact each man is given a chance to showcase his skills through his own compositions or trademark pieces, beginning with Charlie Parker's "Visa", which gives each man a chance to solo, followed by Haden's gorgeous "Silence", Pieranunzi's "Echi", Chet Baker's signature tune, "My Funny Valentine", Thelonious Monk's piano masterwork, "Round About Midnight" and closing with the jazz standard "Conception". The album is also dedicated to Chet Baker who had died by the time the album was released.

muzycy:
Enrico Pieranunzi, piano
Charlie Haden, bass
Chet Baker, trumpet, vocals
Billy Higgins, drums

utwory:
1. Visa
2. Silence
3. Echi
4. My Funny Valentine
5. 'Round Midnight
6. Conception

total time - 43:57
wydano: 2016 (1989)
nagrano: Recorded Aovember 11 and 12, 1987 at CMC Studio, Roma

more info: www.blacksaint.com

SNGG0062

Opis

Wydawca
CAM Jazz (I)
Artysta
Charlie Haden / Chet Baker / Enrico Pieranunzi / Billy Higgins
Nazwa
Silence
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-03-07
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.