search

Tord Gustavsen Trio: Opening

66,99 zł
Brutto

Norweski pianista niezmiennie od ponad 20 lat współpracuje z niemiecką wytwornią ECM Records. Należy do najciekawszych osobowości muzycznych europejskiej sceny jazzowej. W opini magazynu Vibration "Ten norweski pianista ma subtelne uderzenie i wrażliwość, które stawiają go w rzędzie największych romantyków muzyki".
Najnowszy album "Opening" to nowe spojrzenie na muzykę tworzoną przez trio, inspirowane skandynawskimi pieśniami ludowymi, muzyką gospel, chorałami i oczywiście jazzem. Album został nagrany w Auditorio Stelo Molo w Lugano z udziałem nowego kontrabasisty Steinara Raknesa co pozwoliło, na całkiem nową interakcję między muzykami i innowacyjne podejście do dźwięku...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piano Jazz
premiera polska:
08.04.2022
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Norweski pianista Tord Gustavsen niezmiennie od ponad 20 lat współpracuje z niemiecką wytwornią ECM Records. Tord Gustavsen to norweska gwiazda wytwórni ECM Records. Należy do najciekawszych osobowości muzycznych europejskiej sceny jazzowej. W opini magazynu Vibration "Ten norweski pianista ma subtelne uderzenie i wrażliwość, które stawiają go w rzędzie największych romantyków muzyki".
Najnowszy album "Opening" to nowe spojrzenie na muzykę tworzoną przez trio, inspirowane skandynawskimi pieśniami ludowymi, muzyką gospel, chorałami i oczywiście jazzem. Album został nagrany w Auditorio Stelo Molo w Lugano z udziałem nowego kontrabasisty Steinara Raknesa co pozwoliło, na całkiem nową interakcję między muzykami i innowacyjne podejście do dźwięku. W efekcie otrzymujemy album pełen misternych improwizacji i subtelnych melodii odświeżonych nowym dźwiękiem kontrabasu i elementami elektroniki.

Editor's info:
On the album Opening, Tord Gustavsen reveals a fresh angle to his particularly unique trio investigations into Scandinavian folk hymns, gospel, chorale and jazz, as he introduces a different voice on bass. With a new fellow-traveller on board and its recording premiere in Lugano's Auditorio Stelio Molo, the trio discovers inspired new ways to interact with each other, using innovative approaches to sound and technique in the process. Made up in equal parts of intricately textured improvisations and understated melodic hooks, the group’s conversations bring an enticing unfamiliarity to the language the Norwegian pianist has developed over almost two decades of collaboration with ECM.

muzycy:
Tord Gustavsen: Piano
Steinar Raknes: Double Bass, Electronics
Jarle Vespestad: Drums

utwory:
1. The Circle
2. Findings / Visa från Rättvik
3. Opening
4. The Longing
5. Shepherd Song
6. Helensburgh Tango
7. Re-Opening
8. Findings II
9. Stream
10. Ritual
11. Fløytelåt / The Flute
12. Vær sterk, min sjel

more info: www.ecmrecords.com

4540243

Opis

Wydawca
ECM (DE)
Artysta
Alexandre Debrus
Nazwa
Opening
Instrument
piano
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-04-08
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.