search

John Zorn: Mycale: The Book of Angels, volume 13

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Jewish / Klezmer Music / Ethno Jazz
premiera polska:
16.04.2010,
Wydawnicto Audiofilskie

seria wydawnicza: Archival Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com; 04/2010
"...Mycale to nazwa wokalnego kwartetu założonego przez Basyę Schecter, Ayelet Rose Gottlieb, Malikę Zarra oraz Sofię Rei Koutsovitis. Mycale to jednak również tytuł płyty, będącej trzynastą częścią zornowskiej Księgi Aniołów. Jest to część jednak zupełnie wyjątkowa - Zorn bowiem tworzył tu muzykę do tekstów które zaczerpnął z twórczości Rumiego, Fernando Pessoi oraz Starego Testamentu. Testy śpiewane są w kilku językach - hebrajskim, jiddish, ladino, francuskim i arabskim [zdarza się, że w kilku językach równocześnie]. Efektem jest muzyka niezwykła - pełna ciepła i delikatności opowieść odwołująca się zarówno do muzyki żydowskiej, jak wokalnego jazzu (czasem swingująca) jak i muzyki współczesnej. Tekst przy tym - choć istotny - wcale nie wydaje się tutaj czymś najważniejszym. Z jednej strony wydaje się to być efektem nasycenia muzykami emocji, z drugiej - piękna dźwiękowej formy, w jakiej udało się autorowi zamknąć opowieści, czasami wplatając w nie elementy muzyki tradycyjnej. Polecam, niewiarygodne nagranie!"
autor: Marek Zając


Gazeta Wyborcza; 2010-08-12
John Zorn jest tytanem pracy. Dotarło właśnie do mnie pięć nowych albumów! Na początek trzynasta już część zornowskiej serii "Book of Angels". I od razu myślę: Bobby McFerrin w damskiej wersji? Czyżbym włożył do odtwarzacza nie tę płytę? Nie. Okazuje się, że to jednak Zorn i jego "Księga Aniołów". A te anielskie głosy to po prostu kwartet Mycale, który założyły cztery wspaniałe wokalistki: Basya Schecter, Ayelet Rose Gottlieb, Malika Zarra, Sofia Rei Koutsovitis.

To genialne nagranie, wyjątkowe i chyba najbardziej żydowskie w całej serii. Kwartet Mycale sięga tu bowiem po klasyczne tematy "Book of Angels" ("Uzziel", "Moloch", "Balam", "Rumiel", "Natiel") i opierając się na tekstach Rumiego, Fernando Pessoi i Starego Testamentu, tworzy niebywałą symfonię dźwięków. Śpiewy a cappella w języku hebrajskim, jidysz, ladino, francuskim i arabskim dodają ich muzyce klezmerskiej lekkości, synagogalnego mistycyzmu, poetyckiej wręcz subtelności i intymności, a czasem też znacznie ostrzejszej dynamiki. Zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się jazzowe harmonie i rytmy, nawiązujące nieco do stylu słynnej grupy The Manhattan Transfer. A że panie Schecter, Gottlieb, Zarra i Koutsovitis są mistrzyniami wokalistyki (posłuchajcie punktualistycznego "Ahaha"), efekt jest kosmiczny jak na możliwości niczym niewspomaganych ludzkich głosów.
autor: Tomasz Handzlik

Editor's info:
Get ready for a whole new approach to Masada music! Expressive and passionate, Basya Schecter, Ayelet Rose Gottlieb, Malika Zarra and Sofia Rei Koutsovitis are four of the most creative vocalists around. Each the leader of a dynamic band of their own, they come together here in an intimate a cappella setting to interpret eleven songs from Zorn's remarkable Book of Angels. With lyrics in Hebrew, Yiddish, Ladino, French and Arabic drawn from Rumi, Fernando Pessoa, The Hebrew Bible and more, the Masada vocal project is perhaps the most hauntingly beautiful installments in the entire Angels series. Dynamic and evocative New Jewish Music from four powerful women vocalists!

muzycy:
Ayelet Rose Gottlieb: Voice
Sofia Rei Koutsovitis: Voice
Basya Schecter: Voice
Malika Zarra: Voice

utwory:
1. Uzziel
2. Ahaha
3. El El
4. Tehom
5. Moloch
6. Balam
7. Melech
8. Tarshish
9. Asaph
10. Rumiel
11. Natiel

total time - 33:51
wydano: 2010-01
more info: www.tzadik.com

TZ7378

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Kompozytor
John Zorn
Artysta
Mycale [Ayelet Rose Gottlieb / Sofia Rei / Basya Schecter / Malika Zarra] Sings Masada Book Two
Nazwa
John Zorn
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.