search

Sławek Jaskułke: Moments

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2013-03-26
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Jaskułke po nagranym w 2006 roku albumie Hong Kong odchodzi od mocnego brzmienia w stronę wyrafinowanej i subtelnej pianistyki. Tworzy muzykę liryczną, zmysłową i dojrzałą, opartą na łagodnym brzmieniu i subtelnym charakterze. Sam artysta mówi o niej tak:
To płyta bardzo osobista, zamyślona i refleksyjna. Moja własna rozprawa nad przemijaniem, ulotnością i cudownym darem jakim jest życie. W sferze muzycznej dążyłem do prostoty i piękna, zamierzałem stworzyć muzykę oddającą uczucie bliskości i tęsknoty, muzykę dzięki której można choć na moment oderwać się od zawiłości i trudności dnia codziennego. Mam nadzieję że mi się udało.

Jaskułke od kiedy pojawił się na polskiej scenie jazzowej konsekwentnie burzy formalne konwencje i brzmieniowe standardy, wnosząc na nią spory powiew świeżości i oryginalności. W swej grze łączy elementy muzyki klasycznej – zwłaszcza impresjonistycznej z tradycją jazzowego fortepianu.

Ma za sobą występy m.in. w: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, czy International Performing Arts Center w Moskwie. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. Brał udział w światowych festiwalach, m.in.: North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival. Koncertował w ponad trzydziestu krajach i na niemal wszystkich kontynentach świata. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty Jaskułke – Hong Kong.

Jest kompozytor muzyki do spektaklu Trash Story w reż. Eweliny Pietrowiak (Teatr Ateneum Warszawa) oraz twórcą projektu Chopin na pięć fortepianów prezentowanego premierowo na EXPO 2010 w Shanghaju oraz scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie i Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze. Projekt prezentowany był podczas spotkań w ramach Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej dla Ministerstw: Spraw Zagranicznych, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia.

muzycy:
Sławek Jaskułke: piano solo

utwory:
1. Chorale
2. 100 Faces
3. Kind Me
4. East & Easy
5. Missing
6. Continuum
7. Tokitura
8. Moments

wydano: 2013-03-26
more info: www.universalmusic.pl
more info2: jaskulke.com.pl

3734559

Opis

Wydawca
Universal Music Polska (PL)
Artysta
Sławek Jaskułke
Nazwa
Moments
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.