search

Tord Gustavsen Trio: Opening [Vinyl 1LP]

177,99 zł
Brutto

Norweski pianista Tord Gustavsen niezmiennie od ponad 20 lat współpracuje z ECM. Należy do najciekawszych osobowości muzycznych europejskiego jazzu. W opini magazynu Vibration "Ten norweski pianista ma subtelne uderzenie i wrażliwość, które stawiają go w rzędzie największych romantyków muzyki".
Najnowszy album to nowe spojrzenie na muzykę tworzoną przez trio, inspirowane skandynawskimi pieśniami ludowymi, muzyką gospel, chorałami i oczywiście jazzem. Album został nagrany w Auditorio Stelo Molo w Lugano z udziałem nowego kontrabasisty Steinara Raknesa co pozwoliło, na całkiem nową interakcję między muzykami i innowacyjne podejście do dźwięku. W efekcie otrzymujemy album pełen misternych improwizacji i subtelnych melodii odświeżonych nowym dźwiękiem kontrabasu i elementami elektroniki.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2022-11-18
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Norweski pianista Tord Gustavsen niezmiennie od ponad 20 lat współpracuje z niemiecką wytwornią ECM Records. Tord Gustavsen to norweska gwiazda wytwórni ECM Records. Należy do najciekawszych osobowości muzycznych europejskiej sceny jazzowej. W opini magazynu Vibration "Ten norweski pianista ma subtelne uderzenie i wrażliwość, które stawiają go w rzędzie największych romantyków muzyki".
Najnowszy album "Opening" to nowe spojrzenie na muzykę tworzoną przez trio, inspirowane skandynawskimi pieśniami ludowymi, muzyką gospel, chorałami i oczywiście jazzem. Album został nagrany w Auditorio Stelo Molo w Lugano z udziałem nowego kontrabasisty Steinara Raknesa co pozwoliło, na całkiem nową interakcję między muzykami i innowacyjne podejście do dźwięku. W efekcie otrzymujemy album pełen misternych improwizacji i subtelnych melodii odświeżonych nowym dźwiękiem kontrabasu i elementami elektroniki.

Editor's info:
On the album Opening, Tord Gustavsen reveals a fresh angle to his particularly unique trio investigations into Scandinavian folk hymns, gospel, chorale and jazz, as he introduces a different voice on bass. With a new fellow-traveller on board and its recording premiere in Lugano's Auditorio Stelio Molo, the trio discovers inspired new ways to interact with each other, using innovative approaches to sound and technique in the process. Made up in equal parts of intricately textured improvisations and understated melodic hooks, the group’s conversations bring an enticing unfamiliarity to the language the Norwegian pianist has developed over almost two decades of collaboration with ECM.

muzycy:
Tord Gustavsen: Piano
Steinar Raknes: Double Bass, Electronics
Jarle Vespestad: Drums

utwory:
A1. The Circle
A2. Findings / Visa från Rättvik
A3. Opening
A4. The Longing
A5. Shepherd Song
A6. Helensburgh Tango
B1. Re-Opening
B2. Findings II
B3. Stream
B4. Ritual
B5. Fløytelåt / The Flute
B6. Vær sterk, min sjel

more info: www.ecmrecords.com

4541157

Opis

Wydawca
ECM (DE)
Artysta
Tord Gustavsen Trio
Nazwa
Opening [Vinyl 1LP]
Instrument
piano
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2022-11-18
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.