search

Carillon Electric Orchestra: Matter of Reverberations

38,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
26.11.2021
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Utwory znajdujące się na tym albumie są swobodnym spojrzeniem i interpretacją kompozycji Ludus Modalis (Geert D’Hollander) oraz Bell Speaks Into Silence (Loreta Narvilaite).
Zespół Carillon Electric Orchestra powstał z potrzeby tworzenia eksperymentu, z racji muzycznego rozumienia się, z chęci znalezienia i ustanowienia nowych fundamentów. Jest to jedyny taki projekt na świecie. […]

Materia zna przedziwne metody tworzenia pamięci. Materia wywołuje drgania o niezliczonych częstotliwościach wciąż się aktualizujących. Wyobraź sobie materię, która wywołuje w tobie dreszcze. Słyszysz dzwony. Kiedyś te dzwony zostały przetopione. Dzwony i ich mięsiste serca. Te dzwony stanowią carillon, jeden instrument kumulujący w sobie różne czasy trwania. Serce tworzące uniwersum dźwięków to carillon, trąbka, skrzypce, perkusja, Moog.
Zespół powstał z potrzeby tworzenia eksperymentu, z racji muzycznego rozumienia się, z chęci znalezienia i ustanowienia nowych fundamentów. Jest to jedyny taki projekt na świecie. Wywołane zostaje wrażenie liturgii, która powstaje w muzyce zawieszonej wysoko ponad miastem. Carillon, któremu towarzyszą instrumenty dęte i smyczkowe, perkusja, elektronika. Słuchając tego zestawienia muzycznego, pojawiają się pytania: jak można doznać stałości dźwięku? Stałości powracającego ciężaru?
Text: Mona Rena Górska

muzycy:
Monika Kaźmierczak - carillon
Emil Miszk - trumpet
Tomasz Chyła - violin
Sławek Koryzno - drums, modular synthesizers
Mikołaj Basiukiewicz - analog synthesizer

utwory:
1. Spring Morning 06:59
2. Layers 08:01
3. Matter of Reverberations 03:30
4. Reflections 08:12
5. Sorrowing 07:07
6. Bell Speaks into Silence 07:47

wydano: November 26, 2021

AR0019CD

Opis

Wydawca
Alpaka Records (PL)
Artysta
Carillon Electric Orchestra
Nazwa
Matter of Reverberations
Zawiera
1CD
Data premiery
2021-11-26
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.