search

Mateusz Gawęda Trio: Overnight Tales [Vinyl 1LP]

89,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2017-05-12
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Album Overnight Tales to debiut tria prowadzonego przez jednego z najciekawszych młodych polskich pianistów jazzowych. W muzyce Mateusz Gawęda Trio w przemyślany i wysmakowany sposób spotyka się jazzowa tradycja i współczesność. Inspiracje tym co w historii gatunku najpiękniejsze idą w parze z młodym, wizjonerskim spojrzeniem i niebanalnymi umiejętnościami warsztatowymi. Autorem wszystkich kompozycji zawartych na albumie jest Mateusz Gawęda, płyta została nagrana w studiu Latająca Komnata w Andrychowie. Za miks i mastering odpowiada Michał Rosicki. Overnight Tales ukaże się nakładem krakowskiego wydawnictwa Audio Cave.

Mateusz Gawęda – pomimo młodego wieku to jeden z najbardziej kreatywnych twórców na polskiej scenie jazzowej. Urodzony w 1990 roku pianista, kompozytor i aranżer, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu dr Joachima Mencla. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas tak prestiżowych imprez jak: festiwal Jazz Nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal czy festiwal Jazz Juniors.
Współtworzy zespoły Cracow Jazz Collective, PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, DRAG, Silberman Trio/Quintet/Sextet. Na koncie ma kilka znakomitych albumów i współprace z tak znaczącymi postaciami jazzu jak: Billy Hart, Rusty Jones, Walter Smith III, Ralph Alessi, Kazimierz Jonkisz, Janusz Muniak, Jacek Kochan, Leszek Żądło i wielu innych.

Alan Wykpisz – jeden z najmocniej wyróżniających się kontrabasistów młodej polskiej sceny jazzowej. Wszechstronny instrumentalista obdarzony wspaniałym feelingiem i muzykalnością. Jest członkiem najciekawszych projektów, które w przeciągu ostatnich kilku lat pojawiły się w naszym kraju: High Definition Quartet, Vehemence Quartet oraz łączącego jazz z rapem Eskubei i Tomek Nowak Quartet.

Grzegorz Pałka – niezwykle uzdolniony perkusista młodego pokolenia. Pochodzi z rodziny o bardzo bogatych tradycjach muzycznych. Współpracuje z najciekawszymi muzykami krajowej sceny. Określany jest jedną z największych nadziei polskiego jazzu.

muzycy:
Mateusz Gawęda: piano
Alan Wykpisz: bass
Grzegorz Pałka: drums

utwory:
A1. Kasia
A2. Beautiful Girls From…
A3. Zły Stan Torów
B1. Onitnarat
B2. Timmi 3000
B3. Amelia Hopes

wydano: 2017-05-12

ACV0022017

Opis

Wydawca
Audio Cave (PL)
Artysta
Mateusz Gawęda Trio
Nazwa
Overnight Tales [Vinyl 1LP]
Instrument
piano
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.