search

Sam Rivers / Joe Daley / Dave Holland / Barry Altschul / Charlie Persip: Zenith

69,99 zł
Brutto

multikulti.com - ocena * * * * 1/2
Niewielu jest muzyków, o tak fundamentalnym znaczeniu dla języka jazzu jak Sam Rivers. Każde kolejne nagranie jest ważne, każdego słucham z najwyższą uwagą, każde przynosi mi satysfakcję. To co odróżniało go na tle innych jazzowych rewolucjonistów, to przywiązanie do tradycji, której nigdy tak naprawdę, nawet w najbardziej szalonych swoich nagraniach nie porzucił.
..."Zenith" to pięćdziesiąt trzy minuty kolektywnej improwizacji nazwanej „Universal Message”. Typowa dla Sama Riversa narracja skupienia, powagi i dbania o poszczególne dźwięki, tutaj nie ma chaosu, to nie postmodernistyczna żonglerka stylistykami, gatunkami. Gęsta pajęczyna dźwięków bez względu czy podawana kolektywnie, czy jednogłosowo przynosi radość słuchaczowi...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2020-01-10
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2:
Niewielu jest muzyków, o tak fundamentalnym znaczeniu dla języka jazzu jak Sam Rivers. Każde kolejne nagranie jest ważne, każdego słucham z najwyższą uwagą, każde przynosi mi satysfakcję. Zawsze w centrum awangardowego świata, czy to w czasach wykluwania się free jazzu, czy później loft jazzu. To co odróżniało go na tle innych jazzowych rewolucjonistów, to przywiązanie do tradycji, której nigdy tak naprawdę, nawet w najbardziej szalonych swoich nagraniach nie porzucił.
Chwała oficynie NoBusiness Records, że obdarza nas już drugą porcją niepublikowanych nagrań amerykańskiego Mistrza. Nagrania dokonano w Berlinie w listopadzie 1977 roku. Riversowi, który gra tutaj na saksofonach tenorowym i sopranowym, flecie i fortepianie towarzyszą Joe Daley na tubie i eufonium, Dave Holland na kontrabasie i wiolonczeli oraz Barry Altschul i Charlie Persip za perkusją. "Zenith" to pięćdziesiąt trzy minuty kolektywnej improwizacji nazwanej „Universal Message”. Typowa dla Sama Riversa narracja skupienia, powagi i dbania o poszczególne dźwięki, tutaj nie ma chaosu, to nie postmodernistyczna żonglerka stylistykami, gatunkami. Gęsta pajęczyna dźwięków bez względu czy podawana kolektywnie, czy jednogłosowo przynosi radość słuchaczowi. Rivers zmienia instrumenty, od saksofonu tenorowego do fletu, a później od saksofonu sopranowego do fortepianu niemalże w równych odstępach od siebie. Cały czas doglądając niezwykle skrupulatnie budowanej narracji.
Brzmienie albumu jest nadzwyczaj przejrzyste, każdy instrument ujęty został w selektywny sposób. Ta długa kompozycja rozpoczyna się surowym tenorem Riversa, mocnym brzmieniem kontrabasu, tuby i perkusji, w ten sposób muzycy tworzą niepowtarzalny i fascynujący pejzaż dźwiękowy.
autor: Mariusz Zawiślak
Copyright © 1996-2020 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Sam Rivers - tenor and soprano saxophones, flute, piano
Joe Daley - tuba, euphonium
Dave Holland - bass, cello
Barry Altschul - drums
Charlie Persip - drums

utwory:
Universal Message 53:19

total time - 53:19
wydano: 2019-12
nagrano: Recorded 6th November, 1977 in Berlin, Germany

more info: www.nobusinessrecords.com
more info2: www.rivbea.com

NBCD124

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
Sam Rivers / Joe Daley / Dave Holland / Barry Altschul / Charlie Persip
Nazwa
Zenith
Instrument
saxophones
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.