search

Son: Soul Of A Nation

55,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Styl "Son' stał się w dwudziestym wieku najbardziej rozpoznawalnym i z Kubą kojarzonym stylem muzycznym. To styl pieśni, wywodzący się z wiejskiej tradycji regionu Sierra Maestra. Powstał on w drugiej połowie dziewiętnastego stulecia, ale okres największej popularności przypadł na lata 1920-1960. To wtedy tworzyli Ignacio Pineiro, Nico Saquito, Beny Moré, Manuel Corona, Bola de Nieve czy Arsenio Rodríguez - najwięksi mistrzowie tego gatunku, do których dokonań odwołują się dzisiejsi twórcy.
Zespół Sierra Maestra (już nazwa jednoznacznie określa stylistyczny obszar działalności grupy) powstał w latach siedemdziesiątych - pierwotnie działając jako trio, z czasem rozrósł się do septetu, by w końcu przybrać formę małego big bandu. W dużej mierze, to właśnie tym muzykom zawdzięczamy renesans pieśni son, odnowę wielkiej popularności tego gatunku jaką przez ostatnie lata na świecie możemy obserwować. Tytuł ich najnowszego albumu 'Son: The Soul of a Nation' nie jest tylko czczą przechwałką, ale o jego prawdziwości świadczy ich atrystyczna droga i wierność raz obranej tradycji oraz to, że album nie jest zwiastunem, ale pewnym podsumowaniem trzydziestoletniej już ich muzycznej twórczości. Muzycy nie kryją swej admiracji dla największych kubańskich twórców - ich kompozycje są, jak twierdzą, niedoścignionym wzorem - i na najnowszej płycie stanowią większość materiału. Mimo tego artyści z Sierra Maestra nie zapominają o tym, że czas płynie, nie są tylko muzealnikami czy konserwatorami przeszłości. Dlatego sięgają i po własne kompozycje. I trzeba przyznać, że biegłością i inwencją nie ustępują swym mistrzom. Dobitnym przykładem jest otwierająca płytę kompozycja Eduarda Himely 'El Son Es Para Siempre'.
Więc jeżeli chcecie Państwo odbyć muzyczną podróż na pełną słońca, oblewaną ciepłymi wodami karaibską wyspę i przez prawie godzinę obcować z duchem kubańskiego narodu - tym radosnym i wolnym od mrocznego cienia brodatego profilu Fidela - polecamy Wam tę płytę gorąco.


Editor's info:
TSierra Maestra, Cuba's leading son group, who are largely responsible for the style's revival, present their personal account of the genre's development in Son: Soul Of A Nation. The bedrock of Cuban music, son has shaped much of twentieth-century Latin music, and this album, recorded in Havana, pays tribute to the great writers of the past, selecting lesser-known classics alongside legendary tunes. Charting son's development from the early days before horns were introduced, through the additions of trumpets, piano and big bands, to the original modern son sound, this album is a glorious tribute confirming the dictum that 'Son is the soul of our nation'.
TUGCD1039

Opis

Wydawca
Riverboat Records (UK)
Artysta
Sierra Maestra
Nazwa
Son
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.