Gharnati - En concert

61,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Brand Magazyn, 01/2010:
Wysuszeni i samotni wędrowcy, dręczeni przez wiatr, piasek i słońce, okrutnie zwodzeni przez miraże, to oni są bohaterami wielu pieśni, śpiewanych przez Aminę Alaoui. Spuścizna kulturowa Al-Andalus, czyli Andaluzji z czasów blisko 300-letniego panowania muzułmanów (od poł. VIII do poł. XI wieku) w dalszym ciągu pozostaje raczej nierozpoznana. Nie miejsce tutaj na szukanie tego przyczyn, mogę tylko wyrazić żal, że po zagładzie kalifatu Kordowy w 1031 roku trzy wielkie religie (muzułmańska, żydowska i katolicka) nigdy już nie potrafiły pokojowo współistnieć.
Amina Alaoui wykonuje muzykę Gharnati, muzułmanów, którzy do Al-Andalus przybyli z z dzisiejszego Maroka i Algierii. Muzycy grający na oryginalnych instrumentach: glinianym bębnie udu, perskim bębnie Zarb inaczej zwanym Tonbak, arabskiej lutni - Oud, skrzypcach i bębnie obręczowym Daf w sugestywny sposób tkają pełen skomplikowanych, fantazyjnych ornamentów wielobarwny muzyczny kobierzec.
Pełna pasji duchowej muzyka i zjawiskowy głos Aminy Alaoui dają wspaniały efekt, medytacyjne brzmienie świata arabskiego w swojej mistrzowskiej reprezentacji!
autor: Tomasz Konwent
S62606

Opis

Wydawca
Saphrane Records
Artysta
Amina Alaoui
Nazwa
Gharnati - En concert
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.