search

Rim Banna: Seasons of Violet - Lovesongs From Palestine

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2007-04-17
kontynent: Azja
kraj: Palestyna
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com
W 2004 roku ukazała się w KKV label fascynująca płyta 'Lullabies from the Axis of Evil', na której doszło do muzycznego do spotkania kobiet z krajów 'obrońców demokracji' i 'osi zła' (używając retoryki George'a W.Busha). Iranka Mahsa Vahdat wraz z Angielką Sarah Jane Morris, Palestynka Rim Banna z Norweżką Kari Bremnes, Kubanka Martha Lorenzo z Niemką Niną Hagen, Irakijka Halla Bassam z Amerykanką Rickie Lee Jones i pozostałe wspaniałe panie w sposób ponadkulturowy (łączący odmienne kultury) ale nie pozakulturowy (pozbawiony kulturowego kontekstu) snują swe kołysankowe opowieści z wprawą wielkich ludowych bajarzy.
Po gościnnym udziale w sesji 'Lullabies from the Axis of Evil', pochodząca z Nazaretu w Galilei Rim Banna wydała swoją pierwszą solową płytę 'The Mirrors of My Soul'. Obdarzona delikatnym głosem i zjawiskową wprost muzykalnością Palestynka przeszczepia na norweski grunt nie tylko odwołania do muzycznych korzeni ziemi z której pochodzi (część pieśni przez nią tu śpiewanych to tradycyjne pieśni z Palestyny), ale także odwołuje się do doświadczeń ostatnich w historii swojego narodu. Wszystkie teksty śpiewa w języku arabskim, muzyka garściami czerpie z arabskiej tradycji, a w połączeniu z norweską sterylnością brzmienia i dbałością o warstwę realizacyjną właściwą dla produkcji Kirkelig Kulturverksted daje to efekt naprawdę imponujący.
Najnowsza płyta kontynuując muzyczne pomysły z 'The Mirrors of My Soul' skupia się na wątku miłosnych ballad w muzycznych inspiracjach Rim Banny. Zaproszeni goście, wśród nich gitarzysta Nilsa Petera Molvaera - Eivind Aarseth dodają do świata muzyki Bliskiego Wschodu norweską nostalgię i muzyczną erudycję, czyniąc z płyty 'Seasons of Violet - Lovesongs From Palestine' prawdziwą perełkę folkowej ballady.

muzycy:
Rim Banna: vocal
Eivind Aarseth guitar
Gjermund Silset bass
Rune Arnesen drums
David Wallumrod keyboards
Leonid Aleixenco acoustic guitar

utwory:
1. The Hymn Of The Sea
2. The Night Has Fallen Down
3. The Light Gown Of Soul
4. Seasons Of Violet
5. The First Rain
6. Beit Allah
7. Ill Come To You Daisy Like
8. After You Left
9. The Dream
10. A Prayer
11. The Weeping Of The Rose

wydano: 2006
nagrano: 2006
more info: www.kkv.no

FXCD317

Opis

Wydawca
Kirkelig Kulturverksted (NO)
Artysta
Rim Banna
Nazwa
Seasons of Violet - Lovesongs From Palestine
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.