search

Dezerter: 1986 Co będzie jutro?

44,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Punk Rock/Muzyka alternatywna
premiera polska:
2022-09-09
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com
Nowa/Stara płyta zespołu Dezerter przeleżała na półce 36 lat!
Ostatnia sesja z legendarnym Skandalem - Darkiem Hajnem na wokalu!
Fonograficzny rarytas, to określenie jak najbardziej pasuje do dopiero co wydanej płyty "1986, co będzie jutro?".
Jak mówią sami muzycy: "Wiosną 1986 roku, nagrywaliśmy utwory do składanki „Jak punk to punk”. Dzięki pomocy realizatora Włodka Kowalczyka, udało nam się zarejestrować na żywo osiem dodatkowych numerów, poza zgodą i wiedzą cenzury. To ostatnia sesja ze Skandalem w roli naszego wokalisty.
Taśma leżała 36 lat pośród innych archiwaliów zespołu aż do dziś. Udostępniamy ją teraz w postaci płyty „1986, co będzie jutro? (Dzika sesja ze studia na Wawrzyszewie)"

rockarea.pl - ocena 10/10
… Słuchając tej płyty pojawiły się u mnie dwie refleksje. Po pierwsze , “1986 co będzie jutro?” to piękny i romantyczny powrót do czasów, kiedy takie nagrania powodowały jakieś trudne do opisania napięcie, bo miało się świadomość, że konsumuje się zakazany owoc. Muzyka daleka była od finezji ale te proste środki wyrazu wystarczały, by unieść emocjonalny ładunek tekstów. Po drugie mam nieodparte wrażenie, że wymowa piosenek Dezertera się nie zdezaktualizowała i żyje kolejnym życiem w roku 2022. Bo i dziś jest aktualna nadzieja na aktywną postawę społeczeństwa i zadajemy sobie pytanie mrożące krew w żyłach: co będzie jutro?

POLITYKA
… Dezerter niemal od początku swojego istnienia (powstał w 1981 r.) stał się jednym z najważniejszych polskich zespołów punkowych. Nawet więcej: stworzył wzorzec polskiego punk rocka, z krzykliwym, ale dobrze wyartykułowanym wokalem (często dwugłosowym), wyrazistą sekcją rytmiczną, prostymi i mocnymi riffami gitary, a przede wszystkim tekstami, które składały się na pozbawioną niedomówień opowieść o życiu w warunkach tzw. Realnego socjalizmu.


utwory:
1. Kolaboracja
2. Polska Złota Młodzież
3. Pałac
4. Śmierdząca Rzeczywistość
5. Zatańcz
6. Postęp
7. Tchórze
8. Co Będzie Jutro?

wydano: 2022-09-09

MYSTCD447

Opis

Wydawca
Mystic Production (PL)
Artysta
Dezerter
Nazwa
1986 Co będzie jutro?
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-09-09
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.