search

Badenhorst, Baggiani, Celano, Wolfert Brederode: Carnet Imaginaire

59,99 zł
Brutto

multikulti.com ****1/2
Argentyńsko-belgijsko-holenderski kwartet przedstawia marzycielskie nagranie, zawieszone na brzmieniach o dużej sile rażenia… Niebywale otwarty jazz na różne stylistyki, z jednej strony wyciszony i melancholijny (jak na avant jazz), z drugiej kipiąca pomysłami i elektryzująca dopracowanymi w szczegółach współbrzmieniami. Nie mogło być inaczej, skoro spotykają się tutaj muzycy, którzy od ponad dekady zadziwiają jazzową publiczność na całym świecie… Już sam tytuł, który można przełożyć na Notatnik Wyobraźni wskazuje gdzie należy szukać fundamentów ich muzycznej tożsamości. Zaprojektowany minimalistycznie album, na którym muzycy operują nasyconymi melancholią brzmieniami, co pozwala im podkreślać niuanse nastroju kolejnych kompozycji, słucha się jak jednej całości

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Jazz / Contemporary
premiera polska:
2022-07-21
kontynent: Europa
kraj: Holandia
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
Argentyńsko-belgijsko-holenderski kwartet przedstawia marzycielskie nagranie, zawieszone na brzmieniach o dużej sile rażenia. Trio Badenhorst, Baggiani, Celano istnieje już od 2013 roku. Tak pisaliśmy w serwisie Multikulti.com o ich debiutanckiej płycie "Lili & Marlene" (Clean Feed 2018) "Niebywale otwarty jazz na różne stylistyki, z jednej strony wyciszony i melancholijny (jak na avant jazz oczywiście), z drugiej kipiąca pomysłami i elektryzująca dopracowanymi w szczegółach współbrzmieniami. Nie mogło być inaczej, skoro spotykają się tutaj muzycy, którzy od ponad dekady zadziwiają jazzową publiczność na całym świecie"

Teraz w poszerzonym składzie o nestora europejskiej pianistyki Wolferta Brederode, z którym współpracują od 2019 roku, zapraszają do lektury ich nowego dzieła "Carnet Imaginaire". Już sam tytuł, który można przełożyć na "notatnik wyobraźni" wskazuje gdzie należy szukać fundamentów ich muzycznej tożsamości.
Zaprojektowany minimalistycznie album, na którym muzycy operują nasyconymi melancholią brzmieniami, co pozwala im podkreślać niuanse nastroju kolejnych kompozycji, słucha się jak jednej całości. Nieczęsto bywa abym miał wrażenie obcowania z monolitem, zawartą opowieścią, tutaj rozgrywającą się na granicy jawy i snu. "Carnet Imaginaire" powstawał w latach pandemii, kompozycje były pisane niespiesznie, są swoistym wyznaniem miłości. Guillermo Celano tak mówi o powstaniu płyty: "Pandemia sprawiła, że zostaliśmy jakoby wywróceni na lewą stronę. Muzyka jest wielką miłością naszego życia i pomogła nam raz jeszcze przejść przez te trudne czasy".

Na "Carnet Imaginaire" spotykają się intuicja, wyobraźnia, muzyczna erudycja i rzemiosło. W reakcji łańcuchowej powstała energia, która stworzyła arcydzieło. Czterech mistrzów pracujących w pełnej synergii nagrało album o takiej sile emocjonalnej, ale tej prawdziwej, głębokiej, że odnoszę wrażenie, jakoby pracowali bez wysiłkowo, jakby sposób kształtowania płynnej narracji był procesem niemal oczywistym. Choć wiem, że to właśnie jest najtrudniejsze. Dlatego między innymi będę często sięgał po ich płytę.
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
The very moment intuition, knowledge and craftsmanship collide as one the chain reaction creates an energy in which a masterpiece is created. The audience senses the quality of the event instantly, without any explanation. On this beautiful album we hear four masters at work in total synergy.

Carnet Imaginaire grabs a hold on you, pulls you in and doesn’t let you go until the very end. Once again there’s no explanation needed. Effortlessly the music itself shows the direction. The listener follows the lead of each carefully crafted composition and improvisation, by these wonderful musicians.

Clearly a natural choice, the trio’s decision to have pianist Wolfert Brederode as a featured guest turns out to be perfect. Guillermo Celano, Marcos Baggiani and Joachim Badenhorst are true storytellers, creating their landscapes with a wide variety of shapes and colors.
I hope you enjoy this album as much as I do.
by Jasper Somsen

muzycy:
Joachim Badenhorst - Clarinet
Guillermo Celano - Guitar
Marcos Baggiani - Drums
Wolfert Brederode - Piano

utwory:
1. Los Andes (07:04)
2. Latinos (05:45)
3. Carnet Imaginaire (04:04)
4. Hymne à L'amour (05:38)
5. Plastic Ocean (08:43)
6. El Mafioso (04:26)
7. Huge (07:19)
8. Choral Works in Titan (06:28)
9. Peer's Counting Song (04:37)
10. Flower (08:11)
11. Painted Eyebrow (05:29)

wydano: February 23, 2022
more info: www.challenge.nl

CR73538

Opis

Wydawca
Challenge Records
Artysta
Badenhorst, Baggiani, Celano, Wolfert Brederode
Nazwa
Carnet Imaginaire
Instrument
clarinet
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-07-21
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.