search

Ghalia Benali, Kiya Tabassian, Constantinople: In the Footsteps of Rumi

69,99 zł
Brutto

multikulti.com ****1/2
Czym może obdarzyć nas urodzony w 1207 roku wielki poeta i mistyk Rumi? Przecież XXI wiek diametralnie różni się od XIII. Jakie zatem znaczenie mają poetyckie rozważania sprzed ośmiu wieków? Unikalny projekt "Śladami Rumiego" powstał po spotkaniu liderki zespołu Constantinople - Kiya Tabassian ze śpiewaczką Ghalią Benali. Jak mówi Tabassian "twórczość Benali głęboko mnie poruszyła, jej zdolność przekształcania każdej chwili w stan zadumania, a każdą nutę w fascynującą historię jest wyjątkowa. Czułam, że spotkałam na swojej drodze idealną osobę do śpiewania tych wierszy, pozostało tylko zgromadzić zespół wirtuozów, którzy w plastyczny sposób przekażą wszystkie symboliczne znaczenia twórczości Rumiego, zaklęte w muzyce."

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Dawna
premiera polska:
2022-05-12
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2
Czym może obdarzyć nas w XXI wieku urodzony w 1207 roku wielki poeta i mistyk Rumi? Przecież XXI wiek diametralnie różni się od XIII. Stoimy dzisiaj w obliczu radykalnie ponurych wyzwań dotyczących naszej przyszłości. Jakie zatem znaczenie mają poetyckie rozważania sprzed ośmiu wieków?
Djalaleddine Rumi (1207-1273) to mistyk perski i teolog islamski. Twórca zakonu wirujących derwiszy. Ze swoim dorobkiem obejmującym ponad 100 000 wierszowanych linijek uznawany jest powszechnie za najwybitniejszego poetę sufickiego. Jest autorem sześcioczęściowego, złożonego z dwuwierszy poematu Masnawi i Manawi (Masnavi-e Maanavi), uważanego przez sufich za drugą co do ważności świętą księgę po Koranie. Pozostawił nam wielki skarb, który odzwierciedla wyrafinowane i świetliste rozumienie świata. Zanurzenie się w jego uniwersum i błądzenie po jego tekstach otwiera drzwi do głębszego myślenia i uniwersalnej duchowości. Jest ponadczasowym źródłem pasji, ale także przewodnikiem, który podnosi na duchu, jak światło, które zawsze przyciągało żyjące istoty i rośliny i pomagało im rosnąć.
Unikalny projekt "Śladami Rumiego" powstał po spotkaniu liderki zespołu Constantinople - Kiya Tabassian ze śpiewaczką Ghalią Benali. Jak sama mówi Kiya Tabassian "twórczość Ghalii Benali głęboko mnie poruszyła, jej zdolność przekształcania każdej chwili w stan zadumania, a każdą nutę w fascynującą historię są wyjątkowe. Czułam, że spotkałam na swojej drodze idealną osobę do śpiewania tych wierszy, pozostało tylko zgromadzić zespół wirtuozów, którzy w plastyczny sposób przekażą wszystkie symboliczne znaczenia twórczości Rumiego, zaklęte w muzyce."
Rumi zawsze odmawiał przypisywania go jednej nacji, jednej kulturze, mawiał, że nie jest ani ze Wschodu, ani z Zachodu. Ghalia Benali śpiewając teksty sporządzone zarówno po persku, jak i po arabsku łączy dwa wielkie wschodnie światy i kultury.
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
The great Persian poet and mystic Djalaleddine Rumi (1207-1273) left a body of work encompassing over 100,000 lines of verse. It is a timeless source of passion, but also a guide that lifts the spirit. His poems have frequently inspired me, and I have been setting them to music for many years now. The RUMI project took shape more concretely after I met the vocalist Ghalia Benali, whose art… Touched me deeply, with its capacity to transform each moment into a state of wonder and each note into a fascinating story. Together, Ghalia and I chose a selection of poems, both in Persian and in Arabic. Enjoy an hour of music both profound and spontaneous, that follows „in the footsteps of Rumi“. (Kiya Tabassian)

muzycy:
Ghalia Benali, Kiya Tabassian, Constantinople

utwory:
1 AWATADHKOUROU (Do you remember) / POUSHIDEH CHON JÂN (Invisible as soul) 8:44
Ghalia Benali, Kiya Tabassian
lyrics by Salamony Ahmed (1979) / Rumi (1207-1273)

2 DELDAR-E MAN / YA AHL AL FARADIS (Paradise people) 6:54
Kiya Tabassian, Ghalia Benali / lyrics by Rumi

3 MORGHE BÂGHE MALAKOUT (Bird of heaven’s garden) / 11:05
YA MOUNIR (O luminous)
Kiya Tabassian, Ghalia Benali / lyrics by Rumi

4 DARIN ESHQ BEMIRID (In this love die) / LA TADHLIMOUNA (Don’t wrong us) 10:27
Kiya Tabassian, Ghalia Benali / lyrics by Rumi

5 SYNAPSES 2:04
Kiya Tabassian

6 MAWLAY (My Lord) 4:41
Ghalia Benali / lyrics by Mohamed Zein

7 DREAM BEHIND THE DUNE 4:22
Kiya Tabassian

8 FATWA FOR LOVE (Verdict for love) 2:51
Ghalia Benali / lyrics by Mohamed Zein

9 RAGHS-E SAHAR (Dance of the dawn) / TALAMA (It has been a while) 7:47
Kiya Tabassian, Ghalia Benali / lyrics by Rumi & Ibn Arabi

wydano: 27th May 2022
nagrano: Recorded at Studio Piccolo, Montréal (Canada), in November 2019

more info: www.glossamusic.com
more info2: www.constantinople.ca

GCD924502

Opis

Wydawca
Glossa (SP)
Artysta
Ghalia Benali, Kiya Tabassian, Constantinople
Nazwa
In the Footsteps of Rumi
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-05-12
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.