search

Minim feat. Sainkho: Earth

38,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Folk/Ethno/Impro
premiera polska:
06.11.2020
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Premiera albumu kwintetu gitarzysty Kuby Wójcika z udziałem tuwińskiej wokalistki Sainkho Namtchylak.
Muzyka wykonywana przez Kwintet Kuby Wójcika jest niezwykłym połączeniem awangardowego jazzu z wokalistyką zakorzenioną w folklorze tuwińskim, oryginalnym amalgamatem nowoczesności i syberyjskiej tradycji szamańskiej. W skład zespołu wchodzą: gitarzysta i lider Kuba Wójcik, pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz, kontrabasista Andrzej Święs, perkusista i producent Albert Karch, oraz obdarzona niezwykłą charyzmą tuwińska artystka mieszkająca w Wiedniu – Sainkho Namtchylak. Zespół proponuje słuchaczom muzyczną podróż pomiędzy kulturą i naturą, w miejsce w którym współczesność, przeglądając się w swoim dziedzictwie, podejmuje z nim artystyczny dialog.
Album Minim feat. Sainkho „Earth” jest wyrazem artystycznej refleksji nad współczesnością, wielokulturowością, dynamicznymi zmianami na świecie i ich relacją do tradycji. Jest to również propozycja muzycznego remedium na problemy i niepokoje dzisiejszego świata, szczególnie odczuwalne w okresie globalnej pandemii.

polifonia.blog.polityka.pl
"Earth to album płynący swobodnie i naturalnie, a zarazem gatunkowy rollercoaster. Wszystko jest zgrabnie zduszone jest pokrywką eleganckiego minimalizmu – całymi partiami mógłby to na pniu kupować do swojego ECM-u Eicher – i domknięte szeroką klamrą wielokulturowego rytuału (przy czym dwuczęściowy Ritual – kapitalna część pierwsza ustawia odbiór płyty, a druga przynosi spektakularny dialog Wójcika z Sainkho – wydaje się tu przykładem najbardziej spontanicznego jamowania). Ciekawe, że Namtchylak doskonale się w tę konwencję grania wpisuje, jej partie, dość oszczędne, odbiera się jako część pracy kolektywu. Zero kulturowego przeszczepu, nie ma mowy o cepelii, ani zdominowaniu tej formacji efektownymi technikami wokalnymi. Jest muzyka nastawiona na przyszłość i odniesienia do teraźniejszości."
By Bartek Chaciński


The Soundtrack Of My Life
"The music is absolutely unique, to some extent continuing the ideas put forth on the debut, but exploring many new dimensions obviously inspired by the strong personality of Namtchylak and her vast experience. The result is an absolutely innovative amalgam of cross-genre music making, encompassing such diverse explorations as electronics, World Music, Avant-Garde, Jazz, Rock and a pleiad of other named and unnamed genres and sub-genres, all intermixed into a kaleidoscope of sounds, which is irresistibly beautiful (...)
This album is certainly one of the most interesting recordings released on the Polish scene in 2020."
By Adam Baruch

muzycy:
Sainkho Namtchylak - wokal
Kuba Wójcik - gitara / elektronika
Kamil Piotrowicz - fortepian / syntezator
Andrzej Święs - kontrabas
Albert Karch - perkusja

utwory:
1. Ritual 1
2. Eon
3. Inner Sky
4. Ritual 2
5. Celestially Light
6. For Rest
7. Nature Speaks
8. Song of Elements
9. Ananda

wydano: November 6, 2020

KOLD0004

Opis

Wydawca
KOLD (PL)
Artysta
Minim feat. Sainkho
Nazwa
Earth
Zawiera
1CD
Data premiery
2020-11-06
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.