search

Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt: Inspirations

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2021-04-07
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt - Inspirations to ukłon w stronę muzyki fusion / jazz-rocka lat osiemdziesiątych. Inspiracją dla artysty byli wielcy gitarzyści tego gatunku, tacy jak Mike Stern, Allan Holdsworth, Scott Henderson czy Pat Metheny, których muzyka kształtowała jego styl i brzmienie.

Gitarzysta postawił na zwarte i ułożone formy, co stanowi nawiązanie do jego charakteru. W kompozycjach wyraźnie eksponuje tematy utworów, które stają się punktem wyjścia do improwizacji. W utworach zamieszczonych na płycie artysta starał się znaleźć balans pomiędzy spokojem, a energią oraz sprawić, żeby jego muzyka była interesująca nie tylko dla miłośników jazzu.

Na krążku gościnnie wystąpił fenomenalny saksofonista jazzowy Adam Wendt, który współpracował z wybitnymi polskimi jazzmanami, a także z wykonawcami muzyki pop takimi jak: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Grzegorz Ciechowski, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Krzesimir Dębski, Michał Urbaniak czy Urszula Dudziak. Oprócz tego nagrywał i koncertował z międzynarodowymi sławami muzyki jazzowej takimi jak: Randy Brecker, Bill Evans, Mike Stern, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gambale, David Fiuczynski czy Dean Brown.

"Ogólnie jest to doskonały album Fusion, który fani idiomu z pewnością pokochają. Muzyka jest chwytliwa, gra imponująca i profesjonalna, a słuchanie jej jest przyjemne. To zdecydowanie solidny debiutancki album, odzwierciedlający inspiracje, którymi Lewartowicz kierował się do tej pory."
Adam Baruch (www.adambaruch.com)

"Dla mnie to przyjemność słuchania, tym bardziej, że od kilku lat nie ma zbyt wielu takich produkcji na polskim rynku. Dobrze nagrana płyta, cofająca nas trochę w lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte. Gitara lidera znakomicie współgra z saksofonem, który znacząco ożywia i wzbogaca brzmienie zespołu, ładnie towarzyszące tej dwójce instrumenty klawiszowe i zdecydowanie oraz stylowo grająca sekcja rytmiczna."
Yatzek Piotrowski, JazzPress 5/2021

Bio:
Michał Lewartowicz - ur. w 1986 roku gitarzysta, kompozytor i pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS.

Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych, między innymi: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival, Jesień z Poezją, Studencki Festiwal Piosenki.

Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne” Kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli teatralnych Studenckiego Teatru Stopa. Kompozytor utworów do musicali, autor piosenek. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury. Twórca autorskich, jazzowych projektów muzycznych - Asteroid, ML-Trio oraz Michał Lewartowicz Quartet. Gitarzysta duetu Cuatro Manos oraz projektu Mariusz Bogdanowicz - piosenki. Gitarzysta sesyjny współpracujący z wieloma artystami lubelskiej sceny muzycznej i nie tylko.

muzycy:
Adam Wendt - saksofony (utwory nr: 02, 03, 04, 05, 07)
Michał Lewartowicz - gitara
Rafał Czarnacki - instrumenty klawiszowe
Jarosław Żarnowski - gitara basowa
Paweł Nowak - perkusja

wydano: 2021-04-07

SJR053CD

Opis

Wydawca
SJ Records (PL)
Artysta
Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt
Nazwa
Inspirations
Zawiera
1CD
Data premiery
2021-04-07
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.