search

Johann Sebastian Bach: Brandenburg Concertos [2CD]

69,99 zł
Brutto

Isabelle Faust z Akademie für Alte Musik Berlin w porywającym nagraniu arcydzieła Jana Sebastiana Bacha!
Uchodzi za jedną z najbardziej wszechstronnych współczesnych skrzypaczek, nie uprawia tzw. wykonawstwa historycznego, ani też nie skupia się wyłącznie na muzyce współczesnej. Od muzyki barokowej po XX wiek, jak Stravinsky, Eotvos, Bartók czy Martinů.
Założona w Berlinie w 1982 roku, uznawana obecnie za jedną z czołowych światowych orkiestr kameralnych Akademie für Alte Musik Berlin (Akamus) cieszy się niespotykanym pasmem sukcesów.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Barokowa
premiera polska:
2021-10-29
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Isabelle Faust z Akademie für Alte Musik Berlin w porywającym nagraniu arcydzieła Jana Sebastiana Bacha!
Uchodzi za jedną z najbardziej wszechstronnych współczesnych skrzypaczek, nie uprawia tzw. Wykonawstwa historycznego, ani też nie skupia się wyłącznie na muzyce współczesnej. Od muzyki barokowej po XX wiek, jak Stravinsky, Eotvos, Bartók czy Martinů.
W tak dobranym repertuarze porusza się ze swobodą, poszukując nowych ujęć sonat Beethovena czy wirtuozerii Brahmsa. Jej gra łączy techniczną pewność i historyczną adekwatność z - dyskretnie, ale stanowczo zaznaczaną - indywidualnością.
Pojawiła się na światowych estradach zaraz po tym, gdy mając 21 lat wygrała prestiżowy konkurs Premio Paganini w Genui. Od dwudziestu lat gra na skrzypcach Stradivariusa „Sleeping Beauty” z 1704 roku udostępnionych przez L-Bank Baden-Württemberg.
Założona w Berlinie w 1982 roku, uznawana obecnie za jedną z czołowych światowych orkiestr kameralnych Akademie für Alte Musik Berlin (Akamus) cieszy się niespotykanym pasmem sukcesów. Zespół, który regularnie występuje w najważniejszych ośrodkach muzycznych, koncertował również w Azji i obu Amerykach. Od czasu ponownego otwarcia berlińskiego Konzerthaus w 1984 roku AKAMUS ma własny cykl koncertów w stolicy Niemiec, a od 1994 roku jest stałym gościem w Staatsoper Unter den Linden. Począwszy od sezonu 2012/13 regularnie i cyklicznie pojawia się w monachijskim Prinzregententheater. Każdego roku zespół daje około 100 koncertów, wykonując zarówno małe utwory kameralne, jak i wielkie symfoniczne. Występuje pod artystycznym kierownictwem swoich koncertmistrzów: Bernharda Forcka, Georga Kallweita i Stephana Maia.
Międzynarodowy sukces Akademie für Alte Musik Berlin podkreśla ponad milion sprzedanych płyt. Zdobyły one wiele międzynarodowych nagród, w tym: the Grammy Award, Diapason d'Or, the Cannes Classical Award, the Gramophone Award, the Edison Award, the German Record Critics’ Award, the MIDEM Classical Award 2010 oraz Choc de l’Année. Zespół został uhonorowany nagrodą Telemann-Preis, a w 2014 roku Bach-Medaille i ECHO Klassik. U ostatnim czasie dyskografię orkiestry uzupełniły Koncerty skrzypcowe J. S. Bacha nagrane z Isabelle Faust oraz Wielka msza c-moll z Chórem Bawarskiego Radia pod dyrekcją Howarda Armana.

Editor's info:
Johann Sebastian Bach and the Akademie für Alte Musik Berlin go back a long way together. This recording, made with the welcome participation of Isabelle Faust and Antoine Tamestit, follows the complete violin concertos (2019), which left a lasting impression. Ever since a memorable first recording in the late 1990s, the Berlin musicians have returned regularly to the inexhaustible source of the Brandenburgs. They have achieved a sovereign mastery of what is not a single work, but six. In their hands, they become successive episodes of a piece of musical theater in love with dance, transparent sound and freedom.

utwory:
J S Bach: Brandenburg Concerto No. 1 in F Major, BWV1046
J S Bach: Brandenburg Concerto No. 2 in F Major, BWV1047
J S Bach: Brandenburg Concerto No. 4 in G major, BWV1049
J S Bach: Brandenburg Concerto No. 5 in D major, BWV1050
J S Bach: Brandenburg Concerto No. 6 in B flat major, BWV1051
J S Bach: Brandenburg Concertos Nos. 1-6 BWV1046-1051
J S Bach: Brandenburg Concerto No. 3 in G Major, BWV1048

more info: www.harmoniamundi.com

HMM90268687

Opis

Wydawca
Harmonia Mundi
Kompozytor
Johann Sebastian Bach [1685-1750)
Artysta
Isabelle Faust, Antoine Tamestit, Akademie für Alte Musik Berlin
Nazwa
Johann Sebastian Bach: Brandenburg Concertos [2CD]
Zawiera
2CD
Data premiery
2021-10-29
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.