search

Unit Of Resistance

56,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com
Przesycona inspiracjami muzyką Bliskiego Wschodu formacja Badawi prowadzona przez Raza Mesinaia to obok Muslimgauze'a najciekawsze zjawisko gatunku. Na szczęście jednak muzyka Badawi pozbawiona jest ideologicznych naleciałości, czyniących z Muslimgauze'a bardziej politykiera niż muzyka.
Nowa płyta 'Unit Of Resistance' to Badawi w swoim atomowym składzie Jim Black, Shahzad Ismaily, Okkyung Lee, Doug Wieselman, Raz Mesinai w remixach m.in.Kode 9, DJ Spooky, DJ Rupture, Marina Rosenfeld, Seth Ayyaz.
Płyta potwierdza, że Mesinai jest jedna z najciekawszych postaci 'poszukującej' sceny nowojorskiej down-town.
autor: Tomasz Konwent
Machina, 05/2008, ocena: * * * * *
[...] Za sprawą dubstepu muzyka z masakrycznie mocnym basem znów w modzie. Warto więc przypomnieć sobie o scenie, która w latach 90. wytyczała basowe ekstrema. Raz Mesinai aka Badawi to jeden z najciekawszych artystów wyrosłych z kręgu illbient, czyli 'chorego ambientu", jak nazywano wówczas nowojorską fuzję dubu, hiphopu i postindustrialnej elektroniki. 'Unit Of Resistance", gdzie jego premierowy materiał remiksują zaproszeni artyści wypada niczym podsumowanie ostatniej dekady basowej sceny. Pojawiają się tutaj zarówno gwiazda illbientu DJ Spooky, jak i Kode 9 z czołówki dubstepu. Mesinai przywołuje też będące jego specjalnością hipnotyczne beaty i melodie z Bliskiego Wschodu, a całość utrzymana jest w charakterystycznym dla niego brzmieniu mrocznej futurystyki i opatrzona alchemicznym przesłaniem wymierzonym w prezydenturę Busha. Mocne i barwne.[...]
autor: Rafał Księżyk
RUSCD8307

Opis

Wydawca
ROIR [Reach Out International Records] USA
Artysta
Raz Mesinai's Badawi
Nazwa
Unit Of Resistance
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.