Œwiat wg Nohavicy - live [DVD Video+CD]

61,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Dystrybutora:
Jaromir Nohavica od lat uznawany jest za jedną z najciekawszych postaci europejskiej sceny piosenki artystycznej i poetyckiej. Od wielu lat artysta cieszy się w Czechach ogromną popularnością, a każda z dwunastu jego płyt osiągnęła status "złotej" lub "platynowej". Dużym sukcesem był też film "Rok Diabła" w reżyserii P. Zelenki, gdzie zagrał główną rolę.
Jego popularność dawno już przekroczyła granice Czech, czego dowodem są zeszłoroczne trasy koncertowe w Irlandii, Polsce, Kanadzie i USA. W naszym kraju czeski bard koncertuje już od wielu lat, niezmiennie gromadząc na swoich występach liczne rzesze fanów, swoich pięknych, dowcipnych i mądrych pieśni. Taki koncert nie zdarza się co dzień!!!
Na muzycznej scenie wystąpili w jednym koncercie największe gwiazdy polskiej piosenki: Elżbieta Wojnowska, Krystyna Świątecka, Krzysztof Daukszewicz, Stefan Brzozowski, Artur Andrus , Tadeusz Woźniak, Kuba Muracki, Mirosław Czyżykiewicz, Aleksandra Drzewiecka, Paweł Orkisz , Antoni Muracki , Andrzej Ozga i zaśpiewali pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy po polsku.

Nohavica to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości europejskiej sceny muzycznej ostatnich lat, a jego mądre, melodyjne i wzruszające pieśni przyciągają na koncerty wielopokoleniową widownię.
Wydawnictwo jest zapisem koncertu "Świat wg Nohavicy", który odbył się w Olsztynie na Festiwalu "Śpiewajmy poezję" w 2009 roku. Prowadzenie Artur Andrus i Antoni Muracki.
Premiera tego koncertu odbyła się 11 maja 2009 w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie.
4 lipca 2009 w Olsztynie "Świat wg Nohavicy" był koncertem Galowym Festiwalu "Śpiewajmy poezję", a godzinną relację z koncertu przekazywała TV w PR 2 oraz Telewizja Polonia. Poprzednia płyta "Świat wg Nohavicy" w listopadzie 2009 uzyskała status Złotej Płyty, a piosenka "Cieszyńska" była przez kilkanaście tygodni na Liście Przebojów Trójki (3 miejsce).

"Świat wg Nohavicy live" zawiera wizualny i dźwiękowy zapis całego koncertu olsztyńskiego i w stosunku do poprzedniego wydawnictwa przynosi kilka nowych pieśni, proponowanych przez innych wykonawców.
1550142

Opis

Wydawca
Telewizja Polska (PL)
Artysta
Różni Wykonawcy
Nazwa
Świat wg Nohavicy - live [DVD Video+CD]
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.