search

Kundalini - Lorent plays Błażewicz

35,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Muzyka Współczesna/Współczesna Kameralistyka
premiera polska:
2015-04-10
seria wydawnicza: OPUS SERIES
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: ecopackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Kompozytor Marcin Błażewicz i perkusista Leszek Lorent nie boją się stawiać pytań o to dokąd zmierzamy, kim jesteśmy i kim lub czym będziemy, gdy wypełni się nasz czas. Perkusja i live electronics (realizacja Andrzej Brzoska) wykorzystane są do granic możliwości. Agresywne rytmy wykonywane na rozbudowanych instalacjach multiperkusyjnych, śpiewy świątynne nawiązujące do alikwotowych śpiewów mnichów tybetańskich, przestrzenność brzmienia zdają się potwierdzać myśl "To nie my żyjemy, to nami żyje nieznane". Krążek zawiera światowe premiery fonograficzne.

Leszek Lorent, jeden z najwybitniejszych perkusistów europejskich, jest od lat propagatorem twórczości perkusyjnej Marcina Błażewicza, w którą wnika poddając ją głębokiej analizie filozoficznej i duchowej. Można mieć pewność, że interpretacje Lorenta nie są powierzchowne. Przedstawiają wszystko to, co sam przeżył i przemyślał, nie tylko analizując muzykę Błażewicza, ale także przeżywając ją i rozważając problematykę, jakiej dotyka.
Jeśliby przyjąć perspektywę hinduizmu, można zaryzykować stwierdzenie, że siła Kundalini musi być nieobca Marcinowi Błażewiczowi. Mają Państwo znakomitą okazję, by się o tym przekonać.

Nagrań dokonano w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w dniu 18.11.2010 (Et tua res agitur) oraz w Studiu S7 Polskiego Radia w dniach 18–28.08.2014 (Arista, Kundalini).
Andrzej Brzoska: reżyseria dźwięku, realizacja warstwy live electronics, mastering.
Głosy w nagraniu kompozycji Kundalini: Leszek Lorent, Piotr Pieron (bas, kierownik artystyczny zespołu proMODERN), Mateusz Żaboklicki.
Wszystkie sześć partii perkusyjnych utworu Kundalini zostało nagranych przez Leszka Lorenta.

muzycy:
Leszek Lorent - perkusja
Open Mind Orchestra
Monika Wolińska - dyrygent

utwory:
01. Arista - death omen (1986) for percussion and live electronics
02. Kundalini (1998-2000) for six percussions and live electronics
03. Et tua res agitur (1987) for percussion and orchestra

wydano: 2015-04-10
more info: www.requiem-records.com

RR90012015

Opis

Wydawca
Requiem Records
Artysta
Leszek Lorent / Andrzej Brzoska
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.