Ludovico Einaudi: Elements

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Muzyka ilustracyjna/Muzyka teatralna/Beyond Jazz
premiera polska:
2015-10-15
kontynent: Europa
kraj: Włochy
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Info Dystrybutora:
Ludovico Einaudi, kompozytor i pianista, którego wyjątkowy styl muzyczny jest ceniony na całym świecie prezentuje nowy album „Elements”, wydawany pod szyldem wytwórni Decca.

Album ‘Elements’ został nagrany we włoskim domu kompozytora i zawiera 12 utworów, w których przeplatają się fortepian, smyczki, perkusja, gitara i instrumenty elektroniczne, a inspiracją do jego powstania były elementy natury, teorie naukowe i matematyczne, formy muzyczne i dzieła sztuki.

Einaudi: “Dostrzegłem nowe obszary – znajdujące się na krawędzi tego, co wiem i czego nie wiem – które od dawna chciałem wykorzystać twórczo: mity o stworzeniu, układ okresowy pierwiastków, geometria Euklidesa, pisma Kandinskiego, natura dźwięku i barwy, pędy dzikich traw na łące, różnorodne krajobrazy. Przez dłuższy czas chodziłem mając w głowie mętlik obrazów, myśli i uczuć. W pewnym momencie wszystko stopniowo znalazło swoje miejsce, jakby wszystkie te elementy były częściami jednego świata, a ja wraz nimi.”

Einaudi zebrał grupę utalentowanych muzyków, “zespół Ludovica”, którzy wraz z nim dokonali nagrań. Są wśród nich Francesco Arcuri, Marco Decimo, Mauro Durante, Alberto Fabris, Federico Mecozzi oraz Redi Hasa. W nagraniach wziął także udział holenderski zespół smyczkowy Amsterdam Sinfonietta, pochodzący z Berlina muzyk grający na elektronicznych instrumentach – Robert Lippok, a także perkusiści z Parco della Musica w Rzymie, brazylijski perkusista Mauro Refosco i słynny skrzypek Daniel Hope, który występuje w pierwszym utworze, Petricor.

Einaudi jest autorem projektu graficznego okładki albumu – rysunku przedstawiającego różnorodne symbole i obrazy, które stanowią odzwierciedlenie zawartości muzycznej albumu.

“Jeżeli to nie jest muzyka, to jest to mapa myśli: coś wyraźnego i odrębnego, czasem zazębiającego się ze sobą: punkty, linie, kształty, fragmenty trwającego wewnętrznego przypływu”.

Einaudi skomponował muzykę do ponad 20 filmów, w tym takich jak Shane Meadows’, ‘This Is England’ i jego telewizyjne kontynuacje This Is England ‘86’ (za który otrzymał nominację do BAFTA), ‘This Is England ‘88’, oraz kolejny ‘This Is England ‘90’ , w którym pojawi się między innymi muzyka z albumu ‘Elements’. Einaudi napisał także muzykę do nominowanego do Oscara filmu ‘Untouchables’ (Nietykalni), jak i do telewizyjnej serii Ricky Gervaisa ‘Derek’.

Einaudi występował w wypełnionych po brzegi najbardziej prestiżowych salach świata, ostatnio w wyprzedanych salach w Pekinie, w Operze w Sydney i w Blenheim Palace w Wielkiej Brytanii. Jego muzyka była klasyfikowana jako minimalistyczna, klasyczna, ambient i nowoczesna, ale w rzeczywistości wymyka się ona łatwym etykietom.

Einaudi najlepiej to podsumowuje:

”W mojej muzyce można odnaleźć elementy klasyczne, ale ja zawsze byłem otwarty na przeróżne wpływy, z jakimi się zetknąłem, od muzyki afrykańskiej i ludowej po rock.”

“Bezdyskusyjny król klasyczno – popowego crossoveru” – The Times

“Bardzo płodny muzyczny mariaż prostoty z głębią” – Scotsman

“Jeden z najbardziej popularnych pianistów i kompozytorów współczesnych” – Classic FM

“Przypomina zespół Radiohead bez śpiewaków: fortepianowe medytacje z delikatnym towarzyszeniem elektroniki” – Record Collector


"Elements" jest dostepny w trzech formatach:
CD wydanie międzynarodowe w cenie 49,99 zł
CD wydanie polskie w cenie 37,99 zł
Vinyl 2LP w cenie 109,99 zł
Editor's info:
His first album of new recordings for almost 3 years and follow up to In A Time Lapse sees Einaudi influenced by the world around him. Nature’s elements (earth, water, air, and fire), mathematical and scientific elements, musical forms and works of arts including those by Kandinsky. This album brings these seemingly disparate elements together into one concept. Performed by Einaudi and his band the album includes his trademark piano melodies and stirring ensemble playing on tracks including Night, Elements and Four Dimensions.

utwory:
1. Peticor
2. Night
3. Drop
4. Four Dimensions
5. Elements
6. Whirling Winds
7. Twice
8. ABC
9. Numbers
10. Mountain
11. Logos
12. Song For Gavin

wydano: 2015-10-15
more info: www.deccaclassics.com
more info2: www.ludovicoeinaudi.com
4811970

Opis

Wydawca
Decca Classics
Kompozytor
Ludovico Einaudi (ur. 1955)
Artysta
Ludovico Einaudi
Nazwa
Ludovico Einaudi
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.