search

St Germain: St Germain [Vinyl 2LP]

155,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Francuskie Downtempo/Lounge/Nu-Jazz/Chill Out
premiera polska:
2015-10-09
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Czwarta pozycja w dyskografii jednego z mistrzów współczesnej elektroniki pomieszanej z jazzem, nu jazzem i acid jazzem, Ludovica Navarre, alias St Germaina.

Jak zwykle w przypadku St Germaina, studyjny materiał to nowoczesne elektroniczne dźwięki, wzbogacone przez elementy jazzowe, ale nie tylko takie. Ludovic do wspólnych nagrań zaprosił afrykańskich muzyków, którzy używali tradycyjnych instrumentów z Mali, jak kora, balafon, n'goni. Tradycję muzyczną Afryki francuski artysta wspaniale pożenił z gitarami, fortepianem, saksofonami, loopami, tworząc bogatą, eklektyczną całość.

Do stworzenia okładki płyty, trójwymiarowej maski, St Germain namówił wybitnego twórcę street artu, Gregosa. Album wypełni osiem kompozycji, w tym trzy instrumentalne.

Przypomnijmy, że kariera St Germaina trwa już 20 lat. Jego debiutancki album "Boulevard" z 1995 roku sprzedał się w 700 tys. kopii, zaś wydany pięć lat później "Tourism" w imponującym nakładzie 3 mln egzemplarzy. Francuz występował na największych i najbardziej prestiżowych imprezach oraz scenach świata, jak festiwale Coachella i Glastonbury czy londyńska Royal Albert Hall.

muzycy:
Ludovic Navarre
utwory:
A1. Real Blues
A2. Sittin' Here
B1. Hanky-Panky
B2. Voila
C1. Family Tree
C2. How Dare You
D1. Mary L. (Instrumental)
D2. Forget Me Not (Instrumental)

wydano: 2015-10-09
2564612198

Opis

Wydawca
Warner Music
Artysta
St Germain
Nazwa
St Germain [Vinyl 2LP]
Zawiera
Vinyl 2LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.