search

China Moses: Nightintales [Vinyl 1LP]

126,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Wokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2017-05-19
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: kartonowe etui
opis:

jazzsoul.pl
Najnowszy, trzeci w dyskografii album Chiny Moses „Nighintales” to 11 bluesowo-jazzowych opowieści o sposobie na rzeczywistość, na miłość i na siebie samą. Jest to wokalnie bardzo silna płyta. Nasiąknięta zmysłowością, przekąsem i wrażliwością. China śpiewa manierycznie, często tez i chimerycznie ale czyni to ją niezwykle charakterystyczną i charyzmatyczną. Po dwóch albumach pełnych coverów odkrywa przed nami swoje prawdziwe oblicze. „This one’s for Dinah” (2006) oraz „Crazy blues” (2012) prezentowane były jako doskonałe pozycje córki wielkiej Dee Dee Bridgewater. Trzecia w dyskografii już nie potrzebuje takich zabiegów. Wystarczy China Moses. Muzyka zdecydowanie broni się sama.

Począwszy od „Running”, gdzie blues wybrzmiewa przez elementy funky, dalej do „Put it on the line”, gdzie jest już leniwie, mgliście i bardzo baaaardzo zmysłowo dochodzimy do „Disconnected”. Wspaniałe jest to, że czekam co wydarzy się dalej. Co przyniesie następny utwór. Właśnie trzeci kawałek tej barwnej wokalistki rozbujał mnie tak, że musiałem sobie zrobić sobie przerwę i posłuchać go jeszcze dwa razy. Mamy tu bowiem to co posiadają evergreeny. Chwytliwa melodia, nieskalane pokłady wszechobecnego rytmu i fantastyczne piano. Już wiem jak jazz stopniowo zamieniał się w R&B.

Ballady nigdy nie były mocną stroną Pani Moses. Zawsze nadrabiała energetycznymi petardami, które doprawione „brudnym” wokalem lśniły pośród konkurencji. „Nightintales” przynosi nam kolejne zaskoczenie. Nie dość, że każdy szybki kawałek jest kopniakiem niczym najczarniejsze espresso, to jeszcze ballady brzmią tak, że ani na moment nie chcę odrywać się od głośnika. Artystka zdecydowanie otworzyła się śpiewając swój własny materiał. Weszła na kolejny poziom i bardzo byłbym rad aby już na nim pozostała. Można się tego było zresztą spodziewać, kiedy to rok temu (w marcu 2016) ukazała się Epka zapowiadająca ten album. Osławiony już wtedy utwór „Whatever” to kwintesencja tego co można znaleźć na „Nightintales”. Piękna, odrobinę niepokojąca i tak sensualna kompozycja, że nikt lepiej by tego nie zaśpiewał. Ale pozostawmy te ckliwości, bo oto przed nami „Watch out”. Utwór zaczyna się słowami „This is not for boys…”. Panowie, skoro nie dla nas… to tym bardziej posłuchajcie! Swing lat 20 zaśpiewany z przekorą tak naprawdę jest właśnie dla nas… dziwne prawda? Nie zdradzę Wam o co chodzi, musicie sami posłuchać. Utwór „Lobby call” ma w sobie coś nie z tej epoki. W fazie cyfryzacji, prostych słów i przewidywalnych melodii powstał utwór bardzo ciężki. Ciężki w wielkość. Wydaje się jakby został wypieczony w czasach kiedy jazz był u szczytu władzy. Kiedy Ella, Billie, Sarah i cała reszta serwowała najznakomitsze piosenki. Właśnie taki jest ten utwór. Spokojnie mógłby zostać ambasadorem jazzu z przeszłości. Tutaj w przyszłości. Dochodzimy do „Hangover”, który będzie najczęściej powtarzanym kawałkiem na koncertach. Kabaret, blues, jazz i historia w tle to murowany sukces. Każdy artysta zawsze ma ten jeden utwór, z którym jest identyfikowany dla mas. China ma od teraz swój, „Hangover”. Zbliżając się do końca nadal nie mamy możliwości uspokoić swoje zmysły. Jest bowiem „Blame Jerry”. Kolejny swing na miarę Sinatry i Paul Anka.
autor: Przemo Urbaniak

‘Nightintales’ jest dostępny na dwóch nośnikach: CD i Vinyl 1LP

Editor's Info:
They say the night conceals many stories. China Moses is the narrator of the night, her new album ""Nightintales"" shines a fascinating light on her journey through night time's terrain. She conjures up images and moods with her warm, astonishingly flexible alto voice, as figures and places take shape in the listener's imagination. Eleven expressive songs recount the intoxication of love (Hang Over) and its bitter ending (Whatever), of vices (Nicotine) and passions (Put It On the Line), of awakenings and courage (Running). It's a sparkling kaleidoscope that blends jazz, soul, R&B, blues and pop into a multi-faceted whole. Her 2008 debut album ""This One's for Dinah,"" a tribute to the legendary Dinah Washington, established Chinas Moses as a major voice. Now recognized as a jazz and soul diva with her own style, Moses has no need to hide behind her idol. On her new album ""Nightintales"", China sings her own compositions. Chapeau! For the listener, many a pleasurable evening enjoying this rich, multi-hued jewel of an album lie ahead.

utwory:
1. Running
2. Put It On The Line
3. Disconnected
4. Ticking Boxes
5. Whatever
6. Watch Out
7. Nicotine
8. Lobby Call
9. Hungover
10. Blame Jerry
11. Breaking Point

wydano: 2017-05-19

5911735

Opis

Wydawca
MPS Records (GER)
Artysta
China Moses
Nazwa
Nightintales [Vinyl 1LP]
Instrument
vocals
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.