search

The Avalon Songs [Vinyl 1LP]

81,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2021-06-16
kontynent: Europa
kraj: Holandia
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *:
Pianista Wolfert Brederode (rocznik 1974), należący do czołówki jazzowej sceny holenderskiej, ma już za sobą płyty wydane w monachijskim ECM, zarówno w roli sidemana, jak i lidera. Dał się poznać, jako doskonały kompozytor, nawiązujący do najlepszych europejskich korzeni (szczególnie w warstwie rozwiązań melodycznych i harmonicznych), jak i niestroniący od nowatorskich rozwiązań pianista.

Drugim bohaterem płyty jest wielokrotnie nagradzany saksofonista Yuri Honing. Ma za sobą współpracę z pianistą Paulem Bleyem, jedną z najlepszych sekcji rytmicznych początku XXI wieku, którą tworzyli: Gary Peacock i Paul Motian, z którymi nagrał autorską płytę "Seven" (Challenge Records, 2001). Ale też z Metropole Orchestra, prowadzoną przez Vince'a Mendozę na płycie "Symphonic" (Challenge Records, 2006).
Obaj muzycy współpracują ze sobą od lat, duetowa płyta była więc naturalną konsekwencją ich muzycznych doświadczeń.

"Avalon" to kontynuacja płyt "Goldbrun" (Challenge Records, 2018) i "Bluebeard" (Challenge Records, 2020). Zarówno pod względem koncepcyjnym - tak jak dwa poprzednie najnowsza płyta poświęcona jest Europie, jej kulturze, historii i przyszłości. Jak i brzmieniowym, cały czas mamy do czynienia z akustycznym, wysmakowanym współczesnym jazzem, który w równym stopniu inspiruje się muzyką klasyczną, etniczną, co synkopowaną.

Nowe nagranie to jazzowa narracja, utkana z inspiracji starożytnym celtyckim mitem o wyspie pogrążonej w gęstej mgle, na której miał znajdować się Święty Graal, pochowany król Artur i ukryty Excalibur. Sam Yuri Honing w wywiadach podkreśla, że użył tego mitu, jako swoistej metafory, w której wyspa pogrążona w gęstej mgle to pandemiczna rzeczywistość. Żyjemy w końcu w czasach, w których dla nikogo nie jest jasne, jak będzie wyglądał nasz świat po pandemii.

Album "Avalon", tak jak poprzednie płyty Honinga dla Challenge Records, pod względem technicznym jest na wysokim, audiofilskim poziomie. Nie jest tajemnicą, że szefowie Challenge Records bardzo dużą wagę przykładają do jakości brzmienia, a oficyna od lat cieszy się dobrą marką wśród koneserów wysokiej jakości dźwięku.
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2021 Multikulti Project. All rights reserved
Editor's info:
Yuri Honing says:
"Avalon is inspired by an ancient Celtic myth of an island in dense fog where the Holy Grail is said to be located, King Arthur is buried and where Excalibur is hidden.
I use it as a metaphor for the present time in which we live in which it is not clear to anyone what the world will look like after the pandemic.
The single Avalon is a dreamy piece of music that is also used for the exhibition in De Fundatie that will run until the spring of 2021."

muzycy:
Yuri Honing - Saxophone
Wolfert Brederode - Piano

utwory:
A1. Avalon 02:52
A2. Ellen David 03:46
A3. Was Ich Mir Wünsche Durfte 05:32
A4. Goldbrun 03:37
B1. Ebb 04:49
B2. Under Milk Wood 03:35
B3. Black is the Colour 05:27
B4. The Flowers Die of Love 07:39

wydano: 03 March 2021
more info: www.challenge.nl
more info2: www.yurihoning.com

CR73518

Opis

Wydawca
Challenge Records
Artysta
Yuri Honing / Wolfert Brederode
Instrument
saxophones
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.