search

Boot!

56,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com, 2013-11:
"To chyba obecnie najbardziej rozpoznawalne szwedzko-norweskie trio. I to tak gdy chodzi o nazwę zespołu , jak i o brzmienie.
Grupa The Thing rozpoczęła działalność w lutym 2000 roku podczas serii koncertów i sesji nagraniowych w Sztokholmie. Jej członkowie - Mats Gustafsson, Paal Nilssen-Love, Ingebrigt Haker Flaten - są doskonale znani na scenie jazzowej, wystarczy tylko wspomnieć ich współpracę z Peterem Broetzmannem, Kenem Vandermarkiem, Joe McPhee, Paul Lovensem czy Barry Guy'em. Obecnie, obok Atomic, jest uznawana za najciekawszy skandynawski zespół grający muzykę improwizowaną. Ich muzyka wywodzi się z tradycji niemieckiego, brytyjskiego i amerykańskiego free jazzu lat sześćdziesiątych, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Dona Cherry'ego, który przez wiele lat mieszkał w Sztokholmie. W repertuarze grupy są rzadziej grywane kompozycje Cherry'ego, które powstały podczas jego pobytu w Szwecji. Wszystkie do tej pory wydane płyty The Thing ("The Thing", "Action Jazz", "Live At Bla", "Garage", The Thing with Joe McPhee and Cato Salsa Experience "Sounds Like A Sandwich", Two Bands And A Legend "I See You Baby" były znakomicie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i fanów, a jak pisał krytyk All About Jazz: "koncerty tych trzech znakomitych improwizatorów są niesamowitą mieszanką tradycji, awangardy, energii i szaleństwa. W rezultacie otrzymujemy dawkę wspaniałej muzyki, która na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym".
Najnowsza płyta tria (Boot!) - wydana dla dopiero co utworzonej, własnej wytwórni (The Thing Records) - brzmieniowej rewolucji nie przynosi. Jest raczej kontynuacją pewnej ewolucji, albo nawet może eksperymentem, niż definitywną zmianą. Nie tracąc nic ze swojej drapieżności muzycy eksplorują tu jednak nieco bardziej mroczne brzmienia. Mats Gustafsson po raz bodaj chyba pierwszy na płytach The Thing sięga bowiem po saksofon basowy, a Haker Flaten - wyłącznie po bas elektryczny. Efektem jest muzyka nieco bliższa noisowi, ale - jak zwykle w przypadku płyt The Thing - słucha się tego świetnie, z niesłabnącą ani na moment uwagą. Ocieplają tę płytę dwa standardy - "India" Coltrane'a oraz "Heaven" Ellingtona. Świetne nagranie!"

Płyta "Boot!" dostępna jest w dwóch formatach:
CD w cenie 56,99 zł
Vinyl 1LP w cenie 75,99 zł


TTR001CD

Opis

Wydawca
The Thing Records
Artysta
The Thing [Mats Gustafsson / Ingebrigt Haker Flaten / Paal Nilssen-Love]
Nazwa
Boot!
Instrument
reeds
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.