Figures & Tales

35,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
'Figures & Tales' to - w porównaniu z dość wyrachowaną, "matematyczną" i w sporej części atonalną 'Numbers' - płyta o zdecydowanie większym potencjale emocjonalnym i zróżnicowaniu stylistycznym.

Oprócz łamanych podziałów rytmicznych, atonalnej melodyki, zimnej harmonii i mocnych, elektrycznych fraz, znanych z wcześniejszy dokonań Moon Trio, na płycie znajdujemy też proste, pentatoniczne melodie (Szkoła, Garaż, Piwnica), jazz rock'ową estetykę połączoną z atonalnością (Dirty Five, Cyber Kolęda), transowe pulsowanie (Projekcje), oniryczne, mroczne i industrialne klimaty (Lament, Królestwo, Szepty i Krzyki), bogatą, big band'ową aranżację tematu (Lunatic), funkową pulsację w połączeniu z kosmicznymi brzmieniami (Mój Galaktyczny Sen), twardą, chropowatą estetykę "piwnicznego grania" (Scratch) i elementy muzyki ludowej (Legenda).

Zespół bawi się stylami i formami podchodząc z dystansem zarówno do przypisanej do poszczególnych gatunków muzycznych estetyki, jak i do własnych dotychczasowych dokonań.

Płyta 'Figures & Tales' jest też zdecydowanie bogatsza brzmieniowo od surowej 'Numbers' - znajdziemy tu delikatne, czyste dźwięki zderzające się z jazgotliwymi, cybernetycznymi i katastroficznymi brzmieniami, nierealne, mroczne tła, a także akustyczne, etniczne granie. Zespół brzmi bardzo bogato i przestrzennie. Konsekwentne, precyzyjne i niemal surowe brzmienie sekcji rytmicznej uzupełniają jazzowe, jazzrock'owe i elektroniczne brzmienia gitary.
TMM2011

Opis

Wydawca
Self Artist Records
Artysta
Moon Trio
Nazwa
Figures & Tales
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.