search

Can't Illumination

36,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:
diapazon.pl:
'(...) Operując swobodnie - przede wszystkim - w obrębie zawężonych do nie-klasycznych środków artykulacyjnych brzmień swoich instrumentów, wśród których znalazły się gitary, saksofon altowy, syntezator, komputer oraz rozmaite urządzenia elektroniczne, potrafili zbudować prawdziwie fascynujący mikrokosmos dźwięków zawierający jednocześnie wszystko to, co delikatne i subtelne, jak również to, co chropowate i drapieżne. Powstała muzyka - pozornie cicha i jednorodna - jest pełna nieoczekiwanych zwrotów i niespodzianek, jest zmienna niczym wiosenna pogoda. Tak, jak to na ogół bywa w przypadku interesujących nagrań z kręgu muzyki improwizowanej, i te można porównać do pełnego swobody i braku ograniczeń dialogu pełnoprawnych i równych sobie rozmówców (...)' (Tadeusz Kosiek, całość recenzji w serwisie diapazon.p l


ROBERT PIOTROWICZ - pierwotnie gitarzysta, obecnie coraz częściej w otoczeniu analogowych urządzeń, których złożone, gęste sygnały zestawia z brzmieniem elektrycznej, nie modulowanej elektronicznie gitary. Współpracuje w zestawach improwizatorskich, najczęściej z Anną Zaradny, współpracował/uje z: Burkhard Stangl, Tony Buck, John Hegre, Jerome Noetinger, Xavier Charles, Kevin Drumm, John Butcher, Martin Klapper i inn. Zaangażowany także w projekty multimedialne. Wraz z Anną Zaradny prowadzi wydawnictwo i festiwal Musica Genera.

BURKHARD STANGL - urodzony w 1960 roku, sudiował antropologię kultury, muzykologię, gitarę klasyczną I elektryczną. Założyciel znanej jazzowej grupy TON.ART a także kameralnego zespołu Maxixe. Przyznaje się do wpływów Rock and Pop lat 60' I 70', Drugiej Szkoły Wiedeńskiej (Webern), muzyki improwizowanej, cool jazzu, kompozycji graficznej(Logotheis) współczesnej klasyki (Feldman). Styl kompozycyjny Stangla wychodzi od syntezy jazzu i europejskiej modern music, obecnie pracuje nad strukturalną organizacją improwizacji jako techniki kompozycyjnej, coraz częściej zwraca się w stronę współczesniej muzyki komponowanej.

ANNA ZARADNY - saksofonistka, a w ostatnim okresie także laptop mädchen, pracuje w różnych projektach: od niemal free jazzowych form, poprzez działania multimedialne (Świetlista Maria), do power electronic. Grała, współpracowała m.in.: Tony Buck, Joe Williamson, John Hegre, John Butcher. Uczestniczka międzynarodowych festiwali, koncertowała w Europie i USA. Współtworzy Musica Genera.
MG007

Opis

Wydawca
Musica Genera (PL)
Artysta
Robert Piotrowicz / Burkhard Stangl / Zaradny
Nazwa
Can't Illumination
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.