search

Peter Beets, Tom Baldwin & Eric Kennedy: Our Love Is Here To Stay - Gershwin Reimagined

63,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2019-03-04,
Wydawnicto Audiofilskie

opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2:
Jeden z największych innowatorów XX-wiecznej muzyki, który jako jeden z pierwszych wprowadzał na deski amerykańskich teatrów elementy muzyki afroamerykańskiej, który nie bał się eksperymentować z formą, który jako jeden z pierwszych wprowadzał do muzyki symfonicznej elementy jazzu – nieśmiertelny George Gershwin trafił na godnego interpretatora.
Nie bez przyczyny w końcu Peter Beets nazywany jest następcą Oscara Petersona. Wykonywana przez niego muzyka to klasyczny, pełen swingu jazz, oszałamiająca wirtuozeria, no i nieśmiertelne jazzowe standardy. W Polsce doskonale znany za sprawą jazzowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina. Warto tu wymienić dwie wyśmienite płyty "Chopin Meets The Blues" (Criss Cross Jazz 2010) i "Chopin meets the Blues Live" (Magic Ball Jazz Records 2015).

W marcu br. do sklepów na całym świecie trafi jego nowa płyta „Our Love Is Here To Stay - Gershwin Reimagined”, w całości poświęcona jazzowym interpretacjom utworów George'a Gershwina, album zawierać będzie dziewięć kompozycji amerykańskiego kompozytora, wśród nich "I Loves You, Porgy", "‘S Wonderful", "Summertime" i "Lady, Be Good!". W nagraniu płytowym pianiście towarzyszy amerykańska sekcja rytmiczna – Tom Baldwin i Eric Kennedy.

Sam Peter Beets w liner notes pisze "Rozpoczynając pracę nad płytą, którą oddaję Państwu do rąk, chciałem ukazać wielonurtowość dorobku kompozytorskiego Gershwina, jednego z najważniejszych xx-wiecznych twórców. W jego autorskiej koncepcji schodziły się drogi muzyki klasycznej, bluesowej, jazzowej, łacińskiej i folkowej! To jest dziedzictwo, które wciąż inspiruje muzyków na całym świecie - oczywiście także mnie.

Nikt w XX wieku nie stworzył muzyki będącej wybitną i zarazem przystępną jak Gershwin. Do dziś - i w przeszłości - jego muzyka rezonuje i trafia do serc słuchaczy każdej narodowości i kultury. Żaden inny kompozytor nie połączył tak różnych kultur i form muzycznych, scalając w swoich dziełach sztukę i rozrywkę, łącząc artystów i słuchaczy w sposób, który ma moc przełamywania pokoleniowych podziałów i perspektyw".

Pełne zapału, fantazji i niewymuszonej elegancji interpretacje Petera Beetsa, Toma Baldwina i Erika Kennedy'ego zachwycą fanów jazzowej pianistyki.
autor: Mateusz Matyjak
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved
Editor's info:
With this, my latest album celebrating the timeless melodies of one of America’s and the world’s greatest composers, I have the chance to showcase it all - classical, blues, jazz, Latin, and folk music! This is the legacy of George Gershwin who continues to inspire musicians of every persuasion and instrument - and of course, me.

Nobody made music more accessible than the great Gershwin. To this day – and for all time – his music resonates with and relates to people of every culture and walk of life. No other composer brings together such diverse cultures and musical forms, blending art and entertainment, while connecting artists and listeners in ways that effortlessly transcend generational divides and perspectives.

It is a great honor and pleasure to reinterpret some of George Gershwin’s most celebrated compositions and in ways that I hope highlight his incomparable genius, while presenting them in fresh and imaginative styles.
Truly, we will never say “goodbye” to this greatest of 20th century composers. As this recording makes clear - Our Love is Here to Stay!

muzycy:
Peter Beets: piano
Tom Baldwin: bass
Eric Kennedy: drums

utwory:
1. Our Love Is Here To Stay 05:58
2. I Loves You, Porgy 07:19
3. Embraceable You 03:10
4. ‘S Wonderful 03:38
5. I’ve Got A Crush On You 05:00
6. Summertime 04:35
7. How Long Has This Been Going On? 05:36
8. They Can’t Take That Away From Me 05:53
9. Lady, Be Good! 06:20

wydano: 2019-03-01
nagrano: Recorded in NRK Radio Concert Hall, Oslo (Mirage and Rituals); Sofienberg Church, Oslo, 23-23 June 2015 (Zeit aus Zeit)

more info: www.challenge.nl
more info2: www.peterbeets.com

MBJ74609

Opis

Wydawca
Magic Ball Jazz Records
Artysta
Peter Beets, Tom Baldwin & Eric Kennedy
Nazwa
Our Love Is Here To Stay - Gershwin Reimagined
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.