search

Where Have All The Legends Gone?

60,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com
Wspaniała nowa płyta Monette Sudler, która wydaje się być jednym z najbardziej enigmatycznych jazzowych talentów, jakie wydała scena jazzowa z Filadelfii lat 70-tych.
Monette występuje tu zarówno jako gitarzystka jak i wokalistka i trzeba przyznać, że z obu tych zadań wywiązuje się znakomicie!
Gitara Monette miewa twarde, niemal soulowe brzmienie - wydaje się, że w tym czasie używa dodatkowych przetworników - a jej dźwięki mocno odbiegają i od czystych linii melodycznych bardziej konwencjonalnych gitarzystów i od abstrakcyjnych produkcji przedstawicieli awangardy.
Sudler porusza się zdecydowanie we własnej, unikalnej przestrzeni, doskonale utrwalonej na tej płycie, odkrywającej pokłady dźwięków niesłyszanych nigdy wcześniej - wspaniale inspirujący kontekst dla jej kreatywności.
Nie śpiewa w każdym z utworów, choć ma się takie wrażenie słuchając jej chrapliwego, ciepłego głosu, budującego sympatyczny pomost między spirytualnym jazzem i indie -soulem. Pozostałymi wykonawcami są David Neerman na wibrafonie, Arthur Simonini na skrzypcach oraz John Betsch lub Arnaud Biscay za perkusją.
Lista utworów zawiera wspaniałą wersję "Equipoise" Stanley'a Cowell'a, ucztę dla uszu w każdym wykonaniu - tu w szczególności, plus "Baby Erik", "Use Me", "Infant Eyes", "Don't Stress Me Out", "Days In Days Out" i "Caminey".
Sesja w doskonały sposób nawiązująca do pozostałych uduchowionych wydawnictw z wytwórni Heavenly Sweetness!

HS018CD

Opis

Wydawca
Isma’s/Heavenly Sweetness
Artysta
Monnette Sudler
Nazwa
Where Have All The Legends Gone?
Instrument
guitar
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.