search

Yasmin Levy: Romance & Yasmin

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Jewish / Judeo-Spanish / Sephardic Music
premiera polska:
2009-10-16
kontynent: Azja
kraj: Israel
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

opis wydawcy:
Pierwszy album Yasmin Levy, który dostał nominację w kategorii "najlepszy debiut" World Music Award magazynu muzycznego fRoots i programu BBC Radio 3.
Nowa edycja płyty zawiera trzy bonusowe nagrania, zarejestrowane na trzech koncertach:
Porque Iiorash Blanka Nina - live at Kit, Holland
La Serena - live at Oslo, Norway
Entre Las Huertas - live at Womad, UK

www.lionstage.com
Wschodząca gwiazda sceny world music łącząca w swojej twórczości żydowsko - hiszpańskie ladino z andaluzyjskim flamenco.Koncert odbędzie się dnia 16.09.08 o godzinie 20.00 w Imparcie, ul. Mazowiecka 17 we Wrocławiu. Koncert w ramach Etno Jazz Festival 2008.

Yasmin Levy urodziła się w Jerozolimie w 1975 roku. Od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino ponieważ jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpanskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantyczych muzycznych tradycji.
W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Na debiutanckim albumie Yasmin Levy zatytułowanym "Romance & Yasmin" dominowały utwory ladino, a płyta wywołała wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album "La Juderia" przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco - to dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki gdzie żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. W 2004 roku wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu wydarzeń kulturalnych - WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz na noworocznym koncercie BBC w Londynie. W 2005 roku zagrała trasy koncertowe w Europie i USA, w tym wystąpiła na londyńskim Ronnie Scott i na festiwalu WOMAD w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W listopadzie 2005 wystąpiła w najważniejszym muzycznym programie telewizyjnym w Wielkiej Brytanii "Later with Jools Holland", a w grudniu zakończyła rok występem w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Następne lata przyniosły trasy koncertowe i występy w prestiżowych salach, m.in.: Wielka Brytania, Kanada, Meksyk, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Norwegia, Dania, Belgia i Litwa.
Ostatnia płyta artystki to "Mano Suave" (wydana w 2007 roku), dystrybuowana na całym świecie przez prestiżową firmę Harmonia Mundi. Nagrania z tej płyty trafiły do wielu rozgłośni radiowych całego świata i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Yasmin Levy i ugruntowania pozycji jednej z najciekawszych osobowości na scenie World Music.

Yasmin Levy jako jedna z nielicznych artystek jest od trzech lat corocznie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza, Buika czy Lhasa.

utwory:
1. Noches, Noches, Buenas Noches (Nights, Nights)
2. De Edad De Kinze Anyos (Since The age of 15)
3. Yo'n La Prizion (Me in prison)
4. Ven Kerida, Ven Amada (Come precious, come beloved)
5. KonDJa Mia, KonDJa Mia (My rosebud, my rosebud)
6. Muestro Senyor Eloenu (God, our lord)
7. Una Ora En La Ventana (One hour at the window)
8. Madre, Si 'sto Hazina (Mother if I become sick)
9. Me 'stas Mirando (You are looking at me)
10. Esta Montanya D'enfrente (This mountain ahead)
11. Nani, Nani (Lullaby)

bonus tracks:
12. Porque Iiorash Blanka Nina - live at Kit, Holland
13. La Serena - live at Oslo, Norway
14. Entre Las Huertas - live at Womad, UK


total time - 64:10
wydano: Apr 14, 2007
more info: www.worldvillagemusic.com
more info2: www.yasminlevy.net

AD20505

Opis

Wydawca
Adama Music
Artysta
Yasmin Levy
Nazwa
Romance & Yasmin
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.