search

Nha Sentimento

63,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
'Nha Sentimento' ('Moje uczucia').

Cesaria Evora rozpoczęła karierę wokalną w Mindelo, na wyspie Sao Vicente ponad 45 lat temu. W wieku 20 lat w jej repertuarze znalazły się już piosenki o miłosnych rozczarowaniach i odizolowaniu Wysp Zielonego Przylądka.

Obojętnie, czy Evora śpiewa coladeras (chwytliwe melodie, idealnie nadające się do tańca), czy też mornas (blues z Wysp Zielonego Przylądka), jej głos entuzjastycznie odbierany jest przez jej słuchaczy. Trzy lata po wydaniu albumu 'Rogamar', Cesaria powraca z płytą 'Nha Sentimento', albumem łączącym zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony. Pomimo przebytego wylewu w 1998 roku podczas australijskiej części trasy koncertowej, Cesaria nie zwalnia tempa. W wieku 68 lat (urodziła się 27 sierpnia 1941 roku) może jej głos nie jest tak potężny, jak za dawnych lat, ale z pewnością każda wyśpiewana przez Evorę nuta niesie nadal ze sobą pokłady emocji, z których prezentowania jest ona znana od blisko pół wieku i dzięki którym zasłużyła na miano kreolskiej Billie Holiday.

Na nowej płycie 'Nha Sentimento' znajdziemy więcej piosenek coladera niż morna. Album nagrany został przez Nando Andrade i wyprodukowany przez w Jose da Silva, wieloletniego współpracownika Cesarii, odpowiedzialnego za produkcję jej płyt.

W 14 znajdujących się na płycie piosenkach głównie napisanych przez Teofila Chantra i Manuela de Norasa, Cesaria ponownie wraca do korzeni, swojego ukochanego domu. Miłość do ziemi, z której pochodzi najbardziej wyraża w piosence 'Verde Cabo di Nha Odjos', wierszu napisanym wspólnie przez Luisa Pastora i Teofila Chantre - "Zielony Przylądek w moich oczach / Mindelo moją chwałą / Chcę odejść w twoją zieleń / i żyć w twoich pieśniach". To najlepsze podsumowanie treści albumu 'Nha Sentimento'- uczuć Cesarii Evory zawartych w 14 premierowych kompozycjach.

Płyta ukaże się w niskiej cenie i ekologicznym opakowaniu.

88697584452

Opis

Wydawca
Lusafrica (FR)
Artysta
Cesaria Evora
Nazwa
Nha Sentimento
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.