search

Płyta Tatarska / Tatar Album

38,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Folk/Ethno/Impro
premiera polska:
2017-06-30
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy
:
Wspólnie z doskonale znanym na folkowej scenie Bartem Pałygą podejmuje kolejne niełatwe, ale pasjonujące wyzwanie. Na albumie „Płyta Tatarska” próbują odtworzyć muzykę tatarów podlaskich.

Oryginalna muzyka Tatarów przybyłych na Podlasie w XV wieku nie zachowała się. I choć Tatarzy polscy przez wieki kultywowali swoją orientalną kuchnię, obyczaje i religijną odrębność, muzyka, z którą przyjechali zamilkła wraz z ich językiem. Nikt dziś nie wie, co i jak grali, gdy przybyli do Polski. Cicha i Pałyga postanowili wskrzesić tę zapomnianą muzykę. Poszukiwania materiału na płytę trwały trzy lata. Muzycy podążali śladami żywych do dziś tradycji tatarskich w Tatarstanie i na Krymie. Zapuścili się też dalej na wschód, w archaiczne skale azjatyckich stepów. Na ich płycie zabrzmiał kobyz, obciągnięty skórą kozła, orientalny saz czy dotar, na którym można grać podczas jazdy konnej. Nie zabrakło śpiewu gardłowego, dźwięku drumli, czy rytmu końskich kopyt.

Cicha i Pałyga to dwoje multiinstrumentalistów zafascynowanych muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Karolina specjalizuje się w grze na kilku instrumentach jednocześnie: śpiewa, gra na akordeonie i klawiszach, a stopami obsługuje perkusję. Bart z kolei otacza się na scenie tabunem instrumentów etnicznych i do każdej piosenki dobiera sobie unikalne brzmienie. Ma w swojej kolekcji m.in. morinhur, fidel płocką, saz, kobyz, koryto, dotar, mandolę, różnego rodzaju drumle, daf, rig do tego stosuje śpiew gardłowy i alikwotowy.

utwory:
1. Kirfiklere 4:10
2. Jal Kajen 4:37
3. Dahdan Da Endi Bir Kozu 2:51
4. Arnawutlar 3:25
5. Bahćalarda 2:47
6. Tawha Bardum 4:04
7. Jaz Cite 3:51
8. Tipir 5:07
9. Umyrzaja 4:51
10. Ej Guziel Kyrym 5:49
11. Ireksez Jeszlehem 4:00
12. Jesteśmy, Jesteśmy 3:43

wydano: 2017-06-30
nagrano: Recorded by ... in a wooden house in the village of Czarna Buchta in the Suwałki region in November 2016.

more info2: www.karolinacicha.eu
5757253

Opis

Wydawca
Universal Music
Artysta
Karolina Cicha & Bart Pałyga
Nazwa
Płyta Tatarska / Tatar Album
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.