search

Kroke: Traveller

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Jewish / Klezmer Music
premiera polska:
2017-03-17
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
„Traveller” to jedenasty już album w dorobku krakowskiego tria Kroke, obok The Cracow Klezmer Band, Samech i Meadow Quartet najważniejszej grupy prezentującej klasyczną tradycję muzyki żydowskiej.

Podróż zawsze była częścią naszego życia, muzycznej przygody - towarzyszy nam od wielu lat i zapewne tak już pozostanie.
Jest furtką pozwalającą nam wejść choćby na chwilę do fantazyjnych ogrodów nieznanych kultur i osobowości ludzkich.
Otwarcie się na drugiego człowieka, jego tradycję i historię jest dla nas jedną z najważniejszych zasad, pozwalającą odkrywać nowe nieznane dotąd światy, oraz dokonywać głębokiej autorefleksji.
Kroke od 25-ciu lat jest podróżnikiem, który nie tylko czerpie radość z wypraw, ale również wyciąga z nich naukę dla siebie i stara się nią dzielić z innymi.

Kroke... Zachwycił się nimi Steven Spielberg, gdy kręcił w Krakowie „Listę Schindlera”, nawet zagrał z triem na klarnecie, a także zaprosił na koncerty do Jerozolimy. Urzekli także Petera Gabriela – byli gośćmi Womad Festival, jednego z największych na świecie, organizowanego przez prywatną wytwórnię tego muzyka, wiele lat później, gdy współtwórca legendarnego zespołu Genesis był zaproszony na Life Festival Oświęcim, właśnie trio wskazał jako współuczestnika koncertu, w finale grali już wspólnie. Wielokrotnie występowali też z innym brytyjskim muzykiem, słynnym skrzypkiem Nigelem Kennedym – efektem tej współpracy jest wydana przez EMI płyta „East Meets East”. Już te sukcesy pokazują skalę artystycznych dokonań krakowskiego tria, które przez lata bardziej zażywało sławy w Niemczech, gdzie wydawało kolejne płyty, w Hiszpanii czy krajach Skandynawii niż nad Wisłą.

muzycy:
Jerzy Bawoł – akordeon
Tomasz Kukurba – altówka, vocal
Tomasz Lato – kontrabas

Gościnnie: Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne

utwory:
1. Lone traveller
2. Maleta llena de sonrisas
3. Memories
4. Piosenka
5. Le cadeau
6. Renechanson
7. Summer in the bottle
8. Mirar
9. L'adieu
10. No more secrets

wydano: 2017-03-17
more info: www.universalmusic.com
more info2: kroke.com.pl
5748774

Opis

Wydawca
Universal Music
Artysta
Kroke
Nazwa
Traveller
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.