Pelo dia dentro

56,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis dystrybutora
Pełne nazwisko Camané brzmi Carlos Manuel Moutinho Paiva dos Santos Duarte. Urodził się w 1967 r. w Oeiras. Artysta niewiele o sobie mówi, powtarza, że "kim jest, ukazuje śpiewając" i że największy wpływ na niego miało troje artystów: Amália Rodrigues, Carlos do Carmo i Alfredo Marceneiro. Dziś jednak podąża własną, osobną ścieżką, zachowuje szacunek dla tradycji, ale i sięga po nowe środki wyrazu, po nowych poetów. Jedno pozostaje niezmienne, a jest to - jak mówi - wewnętrzne przekonanie, że fado pragnie śpiewać do końca życia.

Kiedy w 1994 r. podpisywał kontrakt z wytwórnią EMI, miał już za sobą 20 lat śpiewania. Pierwszą płytę nagrał w 1995 r. "Uma Noite de Fados" która była zapisem na żywo koncertu w klubie fado. Okazała się sukcesem. W Camané krytyka zaczęła widzieć odnowiciela gatunku, a że się w swej ocenie nie myliła on sam potwierdził trzy lata później, kolejną płytą "Na Linha da Vida".

Rok 2000 przyniósł trzeci album "Esta Coisa da Alma" w którym przedstawił się nie tylko jako pieśniarz, ale i niezwykle wyczulony na poezję jej interpretator. Płyta zdobyła wszelkie możliwe nagrody krytyków i publiczności w jego ojczyźnie, przyniosła mu uznanie i popularność na całym świecie. Rok później ukazała się kolejna płyta, w powszechnej ocenie najbardziej dojrzała, "Pelo Dia Dentro". Zdumienie wzbudzał fakt, że każdy z krążków był lepszy od poprzedniego. Konsekwencją rozwijającej się kariery międzynarodowej stało się wydanie w 2003 r. albumu z gatunku "The Best of..." przeznaczonego dla wielbicieli fado spoza Portugalii - "The Art Of Camané - Prince Of Fado".

Pod koniec 2009 roku przygotował swoją pierwszą płytę koncertową "Como Sempre... Como Dantes", złożoną z dwóch CD: jedną nagrano w teatrze, drugą w małym klubie fado, obie udowodniły, że Camané równie dobrze czuje się przed dużą publicznością jak i w warunkach kameralnych. Jest to do dziś najlepiej sprzedający się album artysty.

Rok 2005 to rok triumfu: Camané otrzymał Nagrodę Amálii Rodrigues dla Najlepszego Męskiego Pieśniarza Fado. Uchodzi za współczesną ikonę gatunku.
5367982

Opis

Wydawca
EMI Music
Artysta
Camané
Nazwa
Pelo dia dentro
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.