search

AfroCubism

74,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:


opis dystrybutora:
W 1996 w głowie Nicka Golda - szefa wytwórni World Circuit - zrodził się pomysł na wspólny projekt muzyków z Mali i Kuby. Z nie znanych powodów afrykańscy muzycy nigdy nie dotarli do Hawany. Pod ich nieobecność nagrana została więc płyta, która stała się legendą: Buena Vista Social Club.

Po 14 latach od wydania tego krążka, Gold wreszcie zrealizował swoje pierwotne marzenie -muzycy z obu krajów, spotkali się aby nagrać wspólny projekt. Stało się to jednak już bez największych gwiazd Buena Vista Social Club, które niestety nie dożyły tej chwili.

AfroCubism to projekt stworzony przez najznamienitszych muzyków, m.in. przez kubańskiego pieśniarza i gitarzystę Eliadesa Ochoa, i jego zespół Patria oraz malijskich wirtuozów Bassekou Kouyate, Toumani Diabaté, Djelimady Tounkara czy wokalistę Kasse Mady Diabaté.


Editor's info:
AfroCubism is World Circuit's dream project - the original intention for Buena Vista Social Club was a stellar collaboration of musicians from Mali and Cuba. Now the original plan has finally been realised with an incredible line-up including Eliades Ochoa, Bassekou Kouyate, Djelimady Tounkara, Toumani Diabaté, Grupo Patria, Kasse Mady Diabaté and Lassana Diabaté.
WCD085

Opis

Wydawca
World Circuit (UK)
Artysta
AfroCubism [Eliades Ochoa, Toumani Diabate, Bassekou Kouyate]
Nazwa
AfroCubism
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.