search

The Corner House Set

55,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Z muzyką irlandzką jest niestety ten problem, że została przez popkulturę strywializowana, przeżuta i wypluta. I właśnie to bardzo często postrzega się jako rdzenną muzykę pochodzącą z Zielonej Wyspy. I czasem naprawdę rozumiem reakcję ludzi, którzy mówią, że z muzyką irlandzką (czy też "celtycką") nie chcą mieć doczynienia, o słuchając jej i nabywaniu płyt nawet nie wspominając.

Tym razem jednak sprawa ma się zupełnie inaczej. Nie mówimy bowiem o muzyka poddających się jakiejś płytkiej fascynacji, ale o autochtonach dogłębnie badających własną tradycję, kultywujących i nie starających się uproszczeniami przypochlebić publiczności. Wirtuozi Aidan Coffey, Frankie Gavin, Alec Finn i Colm Murphy łączą akordeon, skrzypce, bouzouki i bodhran (obręczowy bęben), by umożliwić słuchaczom spotkanie z muzyką przede wszystkim irlandzkich tańców (większość materiału muzycy zaczerpnęli z tradycji hrabstwa Cork, z którego to pochodzą). To stanowi główny część tej płyty. Ale obok nich pojawiają się też spokojne, wyciszone ballady, zagrane w maksymalnie wolnych tempach. Brakuje więc w tej muzyce tego do czego przyzwyczaiła nas popkultura - przetworzonego środka najbliższego naszym wyobrażeniom. A korzenna tradycja jest - jak dowodzą tego muzycy - pełna skrajności. I właśnie przez to ta płyta jest tak fascynująca.


Editor's info:
The Corner House Set celebrates traditional Irish music at its best. Virtuosos Aidan Coffey, Frankie Gavin, Alec Finn and Colm Murphy combine accordion, fiddle, bouzouki and bodhrán to deliver a rip-roaring album inspired and named after one of Cork City's finest public houses.
TUGCD1094

Opis

Wydawca
Riverboat Records (UK)
Artysta
Aidan Coffey with Frankie Gavin, Alec Finn & Colm Murphy
Nazwa
The Corner House Set
Instrument
accordion
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.