The Rough Guide To The Music Of Hungarian Gypsies

42,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Płomienna i namiętna muzyka węgierskich Cyganów jest pełna życia oraz kolorów. Ich pieśni opowiadają o codziennej egzystencji, o wielu sprawach związanych z ciężkim życiem, o naturze, śmierci, pokonywaniu trudności i parciu naprzód, o pierwotnej, naturalnej miłości prostych ludzi. Przy takiej tematyce niosą w sobie potężny ładunek pozytywnej energii.
Z obozów i osad rolniczych na Węgrzech muzyka ta rozprzestrzeniła się na cały świat. Płyta 'The Rough Guide To The Music Of Hungarian Gypsies' to dowód na muzyczne przebudzenie się węgierskich romów, zjawisku temu patronują artyści tacy jak Ando Drom, Kalyi Jag, Romano Drom, Parno Graszt.
Jak najlepiej scharakteryzować tą ekscytującą muzykę, którą tworzą węgierscy Cyganie?
Jest ona przede wszystkim bardzo emocjonalna i obrazowa.
autor: Krzysztof Szamot
Editor's info:
Hungarian Gypsy (Roma) music is vibrant, passionate and brimming with colour, yet its songs reflect the hardships of daily life. From the camps and villages of rural Hungary, its popularity has swept around the world. The Rough Guide To The Music Of Hungarian Gypsies explores the Gypsy revival with leading artists including Ando Drom, Kalyi Jag, Romano Drom, and Parno Graszt.


Four stars [* * * *] Evening Standard

Gazeta Wyborcza, 10/09/2008
Na polski rynek trafiają równolegle dwie znakomite serie z muzyką świata. Zarówno tą czystą, wypływającą wprost ze źródeł, jak i przetworzoną na modłę nowoczesnych klubowych klimatów. Prawdziwe rarytasy dla fanów world music.

Nawet skrupulatnie śledząc nowe albumy artystów z kręgu muzyki świata, nie sposób objąć całości. Tytuł każdej płyty z serii 'The Rough Guide To The Music' dopełnia uściślenie, z jakiego kręgu kulturowego pochodzą nagrania, a kilkunastu wykonawców - postaci kluczowych dla danego nurtu - daje możliwość wsłuchania się w rozmaite konwencje wykonawcze. Dzięki temu możemy posłuchać muzyki klezmerskiej wynikającej wprost z tradycji ('Klezmer Revival') i porównać ją z modnymi ostatnio wariacjami 'na temat' ('Klezmer Revolution'). Na płycie 'japońskiej' możemy posłuchać, jak rodowici mieszkańcy Hokkaido - Ainu wplatają do tradycyjnej muzyki typowe dla reggae elementy dubowe. Miłośnicy klimatów Gorana Bregovicia zakochają się w albumach rumuńskich i węgierskich Cyganów. Podobnie jak w wypadku krążka z bałkańskimi tematami Romów. Raz wyśpiewywanych przy wtórze gitar, kiedy indziej doprawionych orgią wszelkiej maści trąbek, kornetów, bębnów. Znajdziemy tu również elementy hip-hopu i funkowe riffy. Przy tych krążkach (w serii łącznie 46 albumów!) nie sposób się nudzić. Często nie sposób wręcz wysiedzieć w miejscu. Nic dziwnego, u swych źródeł to w większości muzyka taneczna i obrzędowa.

Nowości płytowe poleca Piotr Iwicki


RGNET1198

Opis

Wydawca
World Music Network (UK)
Artysta
Różni Wykonawcy
Nazwa
The Rough Guide To The Music Of Hungarian Gypsies
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.