search

Elemental - Reissue

95,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
"Elemental" debiutanckie nagranie Loreeny McKennitt oraz inauguracyjna płyta Quinlan Road, jest prezentacją pierwszego wypadu artystki do skarbca muzyki celtyckiej. Podobnie jak jej następne nagrania, album ten został wydany własnymi środkami i został nagrany pewnego tygodnia w lipcu 1985, w stodole w południowym Ontario, otoczonej polem słoneczników.

"Historia celtycka stała się moim natchniniem', opowiada Loreena o swoim rosnącym zafascynowaniu tym tematem. 'Moja muzyka czerpie inspirację i naukę od wielu grup i artystów, poczynając od tych, którzy odtwarzają tradycyjne motywy w ich autentycznej formie i kończąc na tych, którzy, jak Alain Stivell z Brittany, starają się nadać im nowy, innowacyjny kształt'. W czasie gdy nagrywano płytę, zainteresowanie kompozytorki filmem i teatrem przyczyniło się w istotny sposób do eklektyzmu przedstawionych tu utworów.

Dziewięć ścieżek nagrania Elemental daje świadectwo talentom McKennit jako wokalistki i harfistki, przedstawiając nowe i godne uwagi aranżacje znanych i lubianych utworów oraz wersje muzyczne poezji Yeatsa i Blake'a. Wśród artystów zaproszonych do współpracy znajdują się Cedric Smith, znany aktor i wokalista muzyki folk, oraz wybitny aktor szekspirowski Douglas Campbell.
QIR1091012

Opis

Wydawca
Quinlan Road Limited
Artysta
Loreena McKennitt
Nazwa
Elemental - Reissue
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.