search

Ghalia Benali: Roméo & Leila

62,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Folk/Piosenka Artystyczna/Muzyka tradycyjna
premiera polska:
2011-11-14
kontynent: Afryka
kraj: Tunezja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com
Wszyscy znają takie śpiewaczki jak Yasmin Levy, Lhasa, Mariza czy Buika. Teraz przyszedł czas na belgijsko/tunezyjską charyzmatyczną Ghalię Benali.
Tak jak jej bardziej znane poprzedniczki wypracowała unikalny styl, który w jej przypadku jest połączeniem muzyki arabskiej z wysmakowaną piosenką artystyczną.
Hipnotyczne - to słowo klucz idealnie określające muzyczny język tej pięknej śpiewaczki. Magię oddziaływania i skalę talentu Ghali Benali możemy teraz poznać dzięki dopiero co wydanej, czwartej już płycie w jej dyskografi.

Brand Magazyn
W świecie muzyki można z grubsza wyodrębnić dwie postawy. Pierwsza, najczęściej występująca to zdanie się na rozstrzygającą ocenę rynku, jeśli coś się sprzedaje to musi być dobre. Druga to zasada autentyczności, tutaj sukces rynkowy, trzeba dodać bardzo rzadki, może być wyłącznie pochodną a nie celem.
Ghalia Benali zdaje się hołdować tej drugiej zasadzie. Urodziła się w Brukseli, jej rodzina wraz z 3-letnią Ghalią wróciła jednak do Tunezji w 1971 roku. Zarówno dzieciństwo w rodzinie o bogatych tradycjach artystycznych jak i wykształcenie, to w Tunezji jak i Belgii, do której wróciła w 1988 roku ukształtowały świadomego celu człowieka.
Dlatego też w jej dotychczasowych, bogatych dokonaniach znajdziemy efekty fascynacji jakże wielowątkową kulturą arabską. Współpracowała z muzykami folkowymi z Indii, muzykami ze świata jazzu, flamenco, muzyki dawnej z czasów Kalifatu w Kordobie, ale też z przedstawicielami sceny dj-skiej.
Tak jak poprzednie, jej najnowsza płyta nie jest owocem duchowego odosobnienia, lecz energicznego zderzenia z życiem codziennym. Wypełniają ją w większości jej własne kompozycje i teksty, z ascetycznym akompaniamentem tylko akustycznych instrumentów: arabskiej lutni Oud, wiolonczeli, kontrabasu, arabskich instrumentów perkusyjnych i perkusji. Efektem jest w pełni autorska muzyka, którą organizuje czas, płynący w swojej własnej, niepowtarzalnej formie.
autor: Tomasz Konwent

insideworldmusic.blogspot.com:
A Belgian/Tunisian singer, Ghalia Benali, tells the story of two different people, Romeo & Leila, throughout the nine tracks. The story of Romeo & Leila is as powerful as the stories of Romeo & Juliet or Layla & Majnun. However, Ghalia sings in literary Arabic to capture the magical feeling of the language and movement of the story. The music is very akin to Azerbaijani folk, Turkish folk, or North Africa traditional music. Ghalia's vocals are very moving and equally in stride with the oud, cello, double bass, and assorted percussion. Overall, the music is rather traditional in scope. The instrumental segments are a perfect accompaniment between Ghalia's vocal sections. Though, it is a joy to hear both her voice and the instruments in tandem, too. Fans of North African music, folk and classical music of Central Asia, and female vocal music will find happiness and love with Romeo & Leila.
by Matthew Forss

muzycy:
Moufadhel Adhoum (Tunisie): Oud/ Quanun/ Piano
Alex Waterman (USA): Violoncelle
Vincent Noiret (Belgique): Contrebasse
Azzeddine Jazouli (Maroc): Percussions arabes, Cajon
Eric Thielemans (Belgique): Batterie

utwory:
1. Lennass aideen
2. Rubaiyat
3. The River
4. Ya M'safer
5. Quala'nnass
6. Romeo & Leila
7. Acceptance
8. Kitabi+ Ya Sidi Ya Baba

total time - 52:05
more info: www.musicwords.nl
more info2: ghaliabenali.com

MWCD3042

Opis

Wydawca
Music & Words (NL)
Artysta
Ghalia Benali
Nazwa
Roméo & Leila
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.