Memento Moritz - Koncert Live [2CD]

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Informacja wydawcy:
Ekskluzywna dwupłytowa edycja nagrań z koncertów w synagodze Tempel, zawierająca oprócz znanych utworów także niewydane dotąd na płycie kompozycje. Leopoldowi Kozłowskiemu przy fortepianie towarzyszyli Halina Jarczyk na skrzypcach i Jacek Hałubowski na akordeonie oraz grono wyśmienitych wokalistów. Kierownictwo literackie nad projektem objął Jacek Cygan.

Leopold Kozłowski urodził się przed wojną w Przemyślanach pod Lwowem. Absolwent lwowskiego konserwatorium i Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Kompozytor, dyrygent, pianista.
Był kierownikiem muzycznym Teatru Żydowskiego w Warszawie i cygańskiego zespołu Roma, oraz konsultantem muzycznym zespołu Rzeszowiacy. Założyciel Zespołu Pieśni i Tańca Krakowskiego Okręgu Wojskowego. Opracował wszystkie polskie wersje musicalu Skrzypek na dachu.
Autor muzyki teatralnej i fimowej (m.in. do Austerii, Wichrów Wojny polskich sekwencji Wojny i miłości, sekwencji cygańskich Wiosennych wód, Listy Schindlera - muzyki obozowej i getta). W Liście Schindlera zagrał rolę Inwestora. Razem z Itzchakiem Perlmanem wystąpił w filmie In the Fidler's Home. O jego życiu i twórczości opowiada film The Last Klezmer.
KH007KH008

Opis

Wydawca
Austeria (PL)
Artysta
Leopold Kozłowski-Kleinman i przyjaciele
Nazwa
Memento Moritz - Koncert Live [2CD]
Instrument
vocals
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.